Visa gimnazijos bendruomenė sveikina IV a klasės mokinį Julių Bieliauską, „Verslo idėjų konkurse“ laimėjusį profesionaliausio idėjos pristatymo nominaciją.

Ta proga kalbėjomės su pačiu nugalėtoju bei Jurgita Tiškevičiene, gimnazijos biologijos ir ekonomikos mokytoja, lydėjusia savo mokinį į pergalę. Už savo sukurtą prezentaciją ir pristatytą idėją įvertintas vaikinas papasakojo, koks ir kodėl toks sumanymas sužavėjo komisiją. Pasirodo, tai nebuvo vienkartinis žybtelėjimas- šioje srityje mūsų gimnazistas seniai ne  naujokas, o jo užmojai toli siekiantys ir daug žadantys. Trumpiau sakant, jis sukuria pridėtinę vertę klientams pasitelkdamas video ir foto priemones. Veržlus žmogus ieškojo savęs įvairiose veiklose, kol susidomėjo verslo idėjomis. Taigi...

Juliau, ar pirmąsyk startavai tokiame renginyje? Kada susidomėjai verslo idėjomis?

Kadangi idėjų mugė Marijampolėje buvo pirmoji, tai taip, čia ir mano debiutas. Aišku, esu du kartus dalyvavęs dvidešimt keturių valandų stovyklose, keliose vasaros stovyklose  ir  kitokiuose mokiniams skirtuose renginiuose, bet idėjų mugė man naujiena. O jeigu apie pradžią, tai iš tėčio sužinojau, jog yra labai faina organizacija  „Lietuvos junior achievment“. Aišku iš pradžių į tai pažiūrėjau skeptiškai, tačiau iššūkiai man patinka ir sutikau pabandyti. Tai mane užkabino ir veža jau gal treti metai.

Iš kur semiesi idėjų? Kokios buvo pirmosios? Ar jau turi naujų sumanymų?

Aš manau, dabar visi tikisi atsakymo, kad iš garsių asmenybių ar panašiai... Aišku, yra daug fainų žmonių, iš kurių gali pasisemti motyvacijos, bet didžiausia mano motyvacija yra tėtis (Julius plačiai nusišypso). Na, o ši verslo idėja, ko gero, ir yra pirmoji. Su ja ir dabar gyvenu, kitokių, kurios labai išsiskirtų, gal net nebuvo. Nesiekiu kiekybės, tai konkrečių minčių dar nėra, tačiau stengiuosi neatsilikti nuo naujausių tendencijų ir tobulėti šioj srity, kurioj dirbu dabar.

Ar tikėjaisi laimėti?   Kiek užtruko pasiruošimas?

Pasiruošiau per keletą vakarų. Iš tiesų ten buvo ne pergalės, o tam tikros nominacijos, kurias galėjo kiekvienas laimėt. Aš važiavau ne dėl apdovanojimo, o tiesiog norėjau pasisemti idėjų iš kitų pristatymų ir pasidaryti reklamą.

Gavai dovaną, kurios tau tik  pavydėti galima! Ar džiaugiesi suteikta galimybe aplankyti Sakartvelą?

Be abejo, nes nesu dar buvęs šitoj šaly.  Ne vienas važiuosiu, tai džiaugiasi ir bendrakeleiviai. Preliminarioj programoj numatyta, kad mokysimės, kaip pritaikyti kūrybines industrijas versle bei kaip inovatyviai savo idėją  pristatyti viešumoje. Taigi bus ir smagu, ir įdomu, ir naudinga.

Esi abiturientas, tai gal ir savo ateitį sieji su šia veikla? Ką manai apie verslo idėjų įgyvendinimą Lietuvoje?

Visu 100 procentų! Gan stipru sakyti, bet manau, kad tai galėtų būti mano ateitis! Iš tikrųjų, atrodo,  įgyvendinti verslo idėją šiuo metu Lietuvoje nėra sunku, bet  mažesniuose miesteliuose, tokiuose kaip Kazlų Rūda, labai trūksta informacijos, pagalbos. Reikia  išaiškinti žmonėms, jog nėra taip sudėtinga, kad tu negalėtum  užsiimti viena ar kita veikla.  Manau, galimybės visos duotos.

Malonų pokalbį nutraukia skambutis, dėkojam Juliui Bieliauskui, gražiai atstovavusiam mūsų gimnazijai, linkim sėkmingos kelionės, o pokalbį tęsiame su mokytoja Jurgita Tiškevičiene.

Įdomu sužinoti, ar seniai šis konkursas organizuojamas?  Kas jo dalyviai?

Jei neklystu, tai ketvirti metai jis vyksta, bet Marijampolėj tai tikrai pirmąkart. Savo amžiaus kategorijose varžėsi ir pradinukai, ir gimnazistai, penktų – aštuntų klasių mokiniai. 

Ar ilgas buvo kelias iki pergalės? Nustebote išgirdusi savo mokinio pavardę? Kokios Jūsų pagalbos reikėjo? Papasakokite apie Julių daugiau.

Nuo idėjos gimimo iki išgryninimo ne daugiau kaip dvi - keturios dienos, o galutinis jo darbas- pats prezentacijos parengimas- tiek pat valandų. Staigmena tai nebuvo, nes žinojau, kiek buvo ruoštasi, kiek jis darbo įdėjo.  Julius paskutinis pristatė savo idėją, tai man, jau mačiusiai kitų pasirodymus, nuojauta kuždėjo, kad vieną ar kitą nominaciją jis tikrai laimės. Jis pats jau turi nemenkų įgūdžių, tai keletą patarimų bei pasiūlymų pateikiau dėl pačios idėjos sudėliojimo, o svarbiausias akcentas buvo refleksija pabaigoj pristatymo. Na, pasakoti daug nereikia, nes visa gimnazijos bendruomenė tikrai pažįsta šį vaikiną. Kiek tenka su juo susidurti, tai yra labai atsakingas ir sąžiningas žmogus, kuris, jeigu ką  pažadėjo, visada ištesės. Žaviuosi jo užsispyrimu- dirbs, darys tol, kol pasieks užsibrėžtą tikslą. Linksmas, lengvai bendraujantis, besidomintis naujovėmis. Kad ir ne jo sritis, bet jis vis tiek, jeigu jau kur pakliuvo, tai bando suktis ir situacijos, susidomi ir  jam pavyksta puikiai sudalyvauti. Nesu iš jo girdėjusi, kad neįdomu, neverta buvo eiti, žiūrėti- jis vis tiek ką nors vertingo randa ir pasiima.

Baigdamos pokalbį klausiame, kokia idėja mugėje Jums pačiai pasirodė įdomiausia ir porą žodžių prašytume apie ekonomikos reikalus gimnazijoje tarti.

Negaliu pamiršti nupiešto oru varomo automobilio, kuris neteršia aplinkos... Džiaugiuosi, kad ekonomikos pamokų gimnazijoje daugėja, susidomėjimas ir tiesų auga. Yra tikrai išradingų antrokų, sugalvoti verslo idėją jiems vieni juokai, trečiokai ir ketvirtokai noriai renkasi šį dalyką. Taigi, kuo toliau, tuo daugiau dėmesio sulaukia verslumas, o mūsų gimnazisto pergalė tik patvirtina šią tiesą!

Su nugalėtoju bei jo mokytoja kalbėjosi II klasės  mokinės Beata Kairytė ir Rugilė Jurgelaitytė

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas