2019 11 28 Projekto ,,Nuo teorijos iki Praktikos“ dalyviai, vadovaujami chemijos mokytojos, metodininkės Laimos Pečiulienės vykome į ,,Kauno tvirtovės XII fortą“, kur turėjome dvi edukacines programas.

Pirmoji buvo ,,Šviesos magija“, kurios metu susipažinome su fluorescencinėmis medžiagomis. Sužinojome pagrindines liuminescencijos rūšis, susipažinome su švytinčių medžiagų savybėmis ir panaudojimu. Atlikome kelis bandymus, kurių metu sužinojome kelias detektyvų gudrybes, taip pat sužinojome kuo šios medžiagos gali būti naudingos santechnikams, patys atlikome bandymą, kurio metu sudarėme tamsoje švytintį skystį. Galiausiai sumaišėme visas medžiagas ir gavosi reakcija, kurios nesitikėjom. Kaip prisiminimą gavome patys norimomis spalvomis (jas patys pasidarėm) nusispalvinti po kalėdinį žaisliuką, kuris naktį šviečia.

Antroji edukacija vadinosi ,,Ugnies valdovai“, jos metu pagilinome žinias apie degimo reakcijas. Sužinojome, kad pagrindiniai 3 dalykai reikalingi įžiebiant ugnį yra: deguonis, degi medžiaga ir ugnies šaltinis. Taip pat buvom supažindinti su būdais uždegti medžiagą be ugnies. Sužinojome, kad liepsnos spalva priklauso nuo medžiagos kuri dega. Mums buvo parodyta kokiu principu senovėje veikė fotoaparatai. Baigiantis edukacijos programai kiekvienas galėjome pasijusti tikru ugnies valdytoju. Turėjome paimti putų, kurios buvo prileistos anglies dioksido dujų. Paėmus putas, išskleidėme pirštus lyg varlės, kad nenusidegintume ir jos buvo uždegtos mums ant delnų. Tai buvo labai įdomi ir šilta patirtis.

Visų projekto dalyvių vardu: AČIŪ MOKYTOJA UŽ DAR VIENĄ ĮDOMIĄ IŠVYKĄ!

Gabrielė Marcinkevičiūtė 2c

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas