Šių metų lapkričio 13 dieną su gimnazijos projekto “Nuo teorijos iki praktikos” nariais ir geografijos mokytoja D.V. Petraitiene vykome į Kauną, VDU Žemės ūkio akademiją. Ten pirmą kartą buvo suorganizuota konferencija, skirta tarptautinei GIS (geografinė informacinė sistema) dienai. Konferencijos metu mes susipažinome su GIS, išsiaiškinome, kas tai yra, sužinojome pritaikymo galimybes mūsų gyvenime ir jb perspektyvas. Renginio pabaigoje buvo surengta viktorina moksleiviams, per kurią mūsų gimnazijos mokinė, Kamilė Liutvaitytė, (3 b kl.) užėmė III-ąją vietą! Po viktorinos laimėtojai buvo apdovanojami, o pasibaigus renginiui visi vaišinomes GIS tortu.

Mes sužinojome, kad GIS diena yra minima nuo 1999 m. kiekvienų metų trečią lapkričio trečiadienį. Geografinės informacinės sistemos pradininkas yra J. Snow. GIS pagrindinis klausimas –  kur yra? Ir ši sistema naudojama: krašto apsaugoje, žemėtvarkoje, žemes ūkyje, transporte ir t.t.

Mums buvo naudinga, nes sužinojome ir įgavome naujos patirties ir žinių GIS srityje.

Gabija Embavičiūtė, 2 a klasė

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas