Lapkričio 22 dieną, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 2c klasės mokiniai ir istorijos mokytoja Vaida Juškienė, lankėsi IX forte Kaune.

Mokiniai dalyvavo istoriame edukaciniame užsiėmime “Pabėgimas iš IX forto”. Edukacinio užsiėmimo pradžioje mokiniai plačiau sužinojo apie antro pasaulinio karo pradžią, Lietuvos tuometinę situaciją, apie holokaustą.

Išsamiai edukacijos dalyviams buvo pristatyta 1943 m. IX forte įvykusi 64 kalinių - lavonų degintojų pabėgimo istorija.

Išsiaiškinę pabėgimo galimybes ir pasiruošimo detales mokiniai patys  susidėliojo pabėgimo planą ir sėkmingai pabėgo iš IX forto.

Užsiėmimo metu dalyviai pagilino ir įtvirtino istorijos žinias. Buvo ugdomas mokinių kūrybiškumas ir analitinis mąstymas.

Edukacija organizuota pagal kultūros pasą.

Istorijos mokytoja