Šių metų spalio 9 dieną su projekto  gabiems ir talentingiems  „Nuo teorijos iki praktikos“ nariais ir geografijos mokytoja D.V. Petraitiene vykome į Kauno brangakmenių (gemologijos) muziejų. Mums buvo pravesta edukacinė programa, kurioje buvo supažindinama su brangakmenių įvairove,  mineralų paslaptingumu, kalbama  apie jų struktūrą, sintetinimą, spalvotumą, skaidrumą ir piniginę vertę.

Sužinojome, kad į žinomiausių brangakmenių  penketuką patenka: deimantai, safyrai, rubinai, smaragdai ir akvamarinai. Žemėje yra apie 3700 rūšių mineralų, iš kurių apie 300 naudojami juvelyrikoje. Plačiau išgirdome ir apie penkis pagrindinius mineralus ir pačias didžiausias pasaulyje deimantų kasyklas, kurios yra dvi, tai pirmoji yra Mirnyj Rytų Sibire (Rusijoje) ir antroji Botsvanoje, Afrikoje.

Muziejaus aplankymas buvo naudingas, nes įgavome naujų, negirdėtų žinių apie mineralines uolienas, galėjome iš arčiau pamatyti juos ir susipažinti su jų klasifikacija.

Gabija Embavičiūtė, II a klasė

Muziejuje mums pasakojo apie 5 pagrindinius brangiausius mineralus , kurie dažniausiai būna papuošaluose. Vienas iš jų buvo deimantas, į kurį visi galėjo pažvelgti iš arti. Jis ir paliko mums visiems didžiausią įspūdį. Apie kiekvieną  sekantį mineralą edukatorė papasakojo istoriją:  iš kur ir kaip atsirado, bei kokia jų vertė. Vertingiausia buvo tai, kad galėjome iš arti apžiūrėti kiekvieną brangakmenį.

Sužinojome, kad 80 %  deimantų ir kitų brangių mineralų pasaulyje yra kuriami dirbtinai, taip jų vertė sumažėja,  išvaizda lieka tokia pati,  galima jų įsigyti  ir nežinosi,  ar tai tikras mineralas, ar ne. Muziejuje buvo  daug  brangių mineralų iš skirtingų šalių. Manau, kad šis muziejus dar plėsis, nes jis yra privatus, o savininkas važinėdamas po pasaulį didina savo kolekciją.  Man šis muziejus  labai patiko ir, manau, dar tikrai apsilankysiu ne kartą.

Urtė Alaburdaitė. IIa klasė

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas