Spalio 3 dieną su projektu „Atrask save 3“, važiavome į gatvės meno pažinimą Marijampolės gatvėse. Gatvės menas – yra galimybė pažvelgti kitaip į architektūrą, statinius gatvėse. Gatvės menas  yra kilęs iš Niujorko. Pirmiausia mus pasitiko gidė kuri papasakojo apie projektą Malonny  (Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija) ir parodė gatvės meno kūrinius.

Pirmasis gatvės meno kūrinys kuris mums buvo  pristatytas pirmas - "Povandeninis laivas". Piešinys nupieštas tilto kolonoje. Dailininkas Ray Bartkus teigė, kad jo pasirinktas objektas byloja apie dramatišką praeitį, taip pat perspėjimą apie ateityje glūdinčius pavojus.

Kiti matyti piešiniai buvo "Veidasienė" ir "Vartotojiškumas". Marijampolės miesto "Veidasienė" - tarsi visų žinomas, virtualus "feisbukas" realybėje, ant sienos. Sienose buvo matomi žmonių siluetai, taipogi buvo įamžinti ir Žymūs Lietuvos keliautojai M. Starkus ir V. Radzevičius bei grupė "Queen".  "Vartotojiškumas" piešinyje buvo akcentuojama tai be ko būtų galima gyventi geriau ir saugiau.

Piešinys "Arktika" įspūdingo dydžio piešinys simbolizuoja ledynų tirpsmą, žemės pokyčius dėl žmonių daromos įtakos aplinkai. Piešinyje išsiliejęs tirpstantis vanduo, o vidury pavaizduotas robotas kaip simbolis kuris teigia, jai ir toliau nieko nedarysime pavirsime robotais.

Piešinys "Tekantis gyvenimas" nutapytas ant  Marijampolės užtvankos. Piešinys nupieštas atvirkščiai ir tikrasis jis atsispindi tik vandenyje. Menininkas tikisi, kad kiekvieną kartą praeivis čia atras vis kažką naujo.

Piešinys "Do what you can't"  nupieštas ant mokyklos pastato sienos kaip atspindis šiuolaikinio, dažnai maištaujančio jaunimo, norinčio laužyti taisykles ir daryti tai, kas nėra galima.

 Piešinys "Pulkas" atvaizduojamas pojūtis, tarsi žiūrovas stovėtų paukščių pulke. Menininkas stengėsi atkreipti dėmesį į tai, ką simbolizuoja paukščiai. Balandžiai – taikos simbolis.

Buvo ir daugiau nuostabių piešinių, kurie akcentavo tiek svarbias pasauliui, žmonėms, istorijai problemas. Tai pat su piešiniais buvo teikiama ir prasmingos frazės, tokios kaip  "Gyvenk dabar, mirk vėliau". Kelionėje mes netik pamatėme  kvapą atimančius piešinius, bet ir į gyvenimą žvalgėme meniška puse, bei susipažinome su nauja, kitokia Marijampole. Tai buvo pamoka ne tik apie gatvės meną, bet ir istorija, bei svarbias pasaulyje temas.

Smagų laiką užbaigėme žiūrėdami filmą „Nepaprasta Remio kelionė“, kuris davė daug apmąstymų apie draugystę, meilę, pasiaukojimą dėl artimo.

Projekto „Atrask save 3“ dalyviai

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas