Birželio 6-ą dieną 1b klasė aplankė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją ( KMAIK), tikėdamiesi įgyti naujos patirties bei smagiai praleisti laiką.

Viešnagė prasidėjo neprailgusia kelione į Girionis, kur yra KMAIK. Įėję į instituciją buvome suskirstyti į grupes ir nuvesti į auditoriją, kur mus supažindino su kolegija, jos veiklomis. Kai KMAIK direktorius baigė kolegijos pristatymą, eilė buvo užleista mokiniams iš įvairiausių Lietuvos mokyklų, tarp kurių buvo ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija. Kiekvienos mokyklos atstovai turėjo paruošti pristatymą.

Mūsų gimnazistai   Eivilė, Rugilė, Tomas ir Vakaris iš 1b klasės paruošė darbą

„Taupau – vadinasi mąstau“.

Pristatymo metu buvo daromas eksperimentas, kuris parodo kiek ml yra išnaudojama pilnai neužsukus čiaupo. Su gautu eksperimento rezultatu Tomas apskaičiavo, kiek vandens nubėga per:

valandą: 600ml
parą: 14l ml
mėnesį: 432l ml
metus: ~5000l ml

Taip pat pateikėme kelis faktus apie vandenį ir davėme kelis patarimus, kaip galima jį sutaupyti ne tik namuose, bet ir mokyklose.

Po pristatymų išsiskirstėme grupelėmis ir dalyvavome įvairiose  kolegijos organizuotose veiklose:

Gėlių sodinimas, kur sužinojome daugiau apie gėles, jų skirtumus ir panašumus ir taip pat pasodinome pasirinktų gėlių sėklas;
Vizitas pas geologą, kur pagilinome žinias apie mėnulį, turėjome progą apžiūrėti uolienas;
Supažindinimas su Google programa, per kurią galėjome apžiūrėti Lietuvą, palyginti vaizdus ir žemėlapius.

Po veiklų susitikome poilsio kambaryje, kur galėjome pasivaišinti sausainiais, kava, arbata ir vandeniu.

KMAIK palikome su naujais įspūdžiais, pasodintomis gėlių sėklomis ir didelėmis šypsenomis!

Eivilė Klimaitė,
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos, 1b klasės gimnazistė