Geografinė naktis – tai europinis geografijos populiarinimo renginys, kuris vyksta balandžio – 5 dieną. Ši akcija 2016 m. buvo sumanyta Kroatijoje, Zadare. 2017 m. Prancūzijos Nacionalinis geografinis komitetas (CNFG) inicijavo pirmąją „Geografijos naktį“ Paryžiuje ir keliolikoje kitų Prancūzijos miestų. 2018 m. Su EUGEO pagalba renginys pasiekė Europos mastą.

Šiemet Geografijos naktis švenčiama tik 3 kartą, o organizuojama daugiau nei 100 renginių 12-oje Europos šalių (iš jų Italijoje - daugiau nei 50), 6 Afrikos šalyse ir Gvianoje Pietų Amerikoje. Visi renginiai buvo pažymėti pasauliniame Geografinės nakties žemėlapyje.

Veiklų tikslai:

  • Geografijos mokymas;
  • Akademinių žinių mainai;
  • Geografijos profesijos ir darbų, kuriuos atlieka geografai, pristatymas;
  • Vizualumas ir geografija;
  • Asmenybės augimas su geografija;
  • Nauda ir džiaugsmas, kurį teikia geografija.

2019 m. Geografinė naktis Lietuvoje buvo švenčiama pirmą kartą. Ją globoja Lietuvos geografų draugija. Visoje Lietuvoje buvo organizuojama apie 10 renginių, kuriuose galėjo dalyvauti visi norintys. Keletas Geografinės nakties renginių vykusių Lietuvoje:

  • Ekskursija po Dzūkijos etnografinį regioną.
  • Pažintinė ekskursija po Vilniaus senamiestį "Kalbančios Vilniaus skulptūros".
  • Filmo "Sengirė" peržiūra.

Ką nuveikėme mes, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistai, Geografinės nakties metu:

19.00-20.00 val. pasiskirstę grupėmis fiksavome vizualią taršą Kazlų Rūdos miesto gatvėse (grupei 2 gatvės);

20.00- 21.30 val. žygiavome per pažintinį taką, ieškojome paslėptų užuominų sekantiems punktams (panašu į geocatch-ą);

21.30-22.00 ieškojome paslėpto lobio;

22.00- 24.00 vakarojome prie laužo, kepėme dešreles, žaidėme geografijos, loginius mąstymo žaidimus, tyrinėjome žvaigždes, dainavome dainas...

Dalyvavo gabių ir talentingų vaikų projekto nariai ir kiti gimnazijos mokiniai. Visiems buvo smagu, nusprendėme, kad kartosime Geonaktį ir kitais metais. Informacija perduota į Vilnių Lietuvos geografų draugijai. Lietuvos geografinės nakties žemėlapyje 1 iš 9 lempučių buvo uždegta ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos.

Pažvelkite: http://u.osmfr.org/m/294736/

Informacija apie  visų renginius Lietuvoje skelbiama  interaktyviame žemėlapyje: https://geografudraugija.maps.arcgis.com/apps/View/index.html?appid=7f5fd7b163a540faa322ba053fbe47f4&fbclid=IwAR23hq12E0YgSiT4-VwUpSl1xMwe-oohgLk_DfMIPchtSQFPW4MFL3PlhSQ

 Renginio gimnazijoje organizatorė
 geografijos mokytoja Dalia Valė Petraitienė
 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas