Labai  džiaugiuosi ir dėkoju visiems, kurie 2019 m. vasario 16 dieną nusprendė sudalyvauti Valstybės Atkūrimo 100 – ųjų metinių palydėtuvėse.

Kazio Griniaus draugovės organizuotas tradicinis skautų žygis „Vasario 16-oji“ šiemet nustebino dalyvių gausa. 

Į žygį susirinko 145 žygeiviai – maži ir dideli, gimnazistai ir progimnazistai, pradinukai ir mokytojai, skautai iš Bagotosios ir Marijampolės, didelis būrys šaulių (o gal net ir visa kuopa), senjorai, studentai, tėčiai ir mamos ... Išlydėti žygeivių, kaip ir kasmet,  atvyko Kazlų Rūdos Tarybos narė Milda – Vida Klimienė.

Šie metai Lietuvoje paskelbti Partizanų metais. Todėl kelias nuo Kazlų Rūdos iki Višakio Rūdos, aplankant paminklus ir kryžius Lietuvos partizanams, uždegant žvakutes, sugiedant Lietuvos himną, tikrai neprailgo.

Kazliškių kaime žygeivius pasitiko Kazliškių ir Višakio Rūdos bendruomenės atstovai su puikia arbata ir skanėstais. Trumpai pailsėję, sušildę pilvus ir papildę keliaujančių gretas, per miškus ir laukus, per slidžius keliukus, per saulės jau budinamas laukymes, sustodami atsigerti ir trumpai pailsėti, žygeiviai pasiekė Višakio Rūdą..... Apie 16 km. žygis.

Višakio Rūdoje, klebonijos kieme, į kurį brolis kun. Vidmantas Striokas visada mielai įsileidžia, visi žygeiviai dalyvavo skautiškoje šventėje. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus draugovės skautai džiaugėsi šventinama draugovės vėliava, keletas kandidatų davė skauto ir jaunesniojo skauto įžodį. Jie pasižadėjo tarnauti Dievui ir Tėvynei, padėti artimui ir vykdyti skautų priesakus.

Žygiui prisiminti draugovės skautai išdalino specialius ženkliukus.

Žygio pabaigoje -  skautiška sriuba ir šaulių puode virta grikių košė. Birutės Kereišienės keptas sūris ir gardi arbata.

Aš labai tikiuosi, kad žygis paliko gerą įspūdį jo dalyviams, nes rūškanų veidų nesimatė. Buvo daug juoko ir linksmų kalbų. Labai dėkoju žygio vedliams kariui Domui Pranskevičiui ir žygeiviui Edgarui Taurui.

Dėkoju Kazio Griniaus gimnazijos, mokyklos – darželio „Elma“, pradinės mokyklos ir sporto centro  administracijoms, tapusiems šio žygio partneriais.

Aš labai tikiuosi, kad ši akcija, šis žygis, ir toliau vienys Kazlų Rūdos bendruomenę, organizacijas, taps dar ryškesne tradicija,  minint Vasario 16-osios šventę.

Sesė Audronė Pranskevičienė
Kazio Griniaus draugovės draugininkė
 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas