2018 m. gruodžio 14 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos aktų salėje vyko regioninė istorinė konferencija „Lietuvos šimtmečio kelias“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui ir Prezidento Kazio Griniaus 152-sioms gimimo metinėms paminėti.

Konferencijos iniciatoriai ir organizatoriai – Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija.

Konferencijoje dalyvavo  Marijampolės regiono gimnazijų:

Lukšių Vinco Grybo, Marijampolės Rygiškių Jono, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ , Plutiškių, Kybartų Kristijono Donelaičio, Šakių „Žiburio“ Gražiškių, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Į konferenciją atvyko Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus direktorė Raimonda Alesienė ir muziejininkas Tadas Kukauskas.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė, tardama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad regiono gimnazijų atstovai kartu pamini svarbias ir reikšmingas Lietuvos valstybei datas.

Pagerbdami Prezidento Kazio Griniaus atminimą, konferencijos dalyviai nuvežė gėles ir uždegė atmino žvakeles Prezidento amžino poilsio vietoje Mondžgirėje.

„Lietuvos valstybės šimtmečio kelyje turėjome daug svarių laimėjimų ir pasiekimų, tragiškų praradimų, pergyvenome okupacijas, tremtis, valstybės atkūrimo džiaugsmą.

Šimtmečio atskaitos taškas - 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos paskelbtas Nepriklausomybės aktas. Nuo jo paskelbimo dienos pradėjome kurti Lietuvos valstybės pamatus.

Nuėjome prasmingą ir garbingą kelią, kurdami ir augindami savo valstybę“ – kalbėjo renginio vedėjai Karolina ir Julius.

Šios konferencijos idėja, prisimenant Lietuvos istoriją, išgirsti ką šiandienos jaunimas įvardina svarbiausiais kiekvieno dešimtmečio istoriniais – kultūriniais įvykiais. Konferencijoje kiekviena gimnazija pristatė, jei skirto dešimtmečio įvykį:

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokiniai Aistė Bitinaitytė ir Rokas Buteikispristatė pranešimą „Laisvės Aušros pranašas - Jonas Basanavičius“, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos gimnazistė Karolina Kupstaitė - pranešimą „Skrydis per Atlantą“, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai Kamilė Svečiulytė, Gytis Jančaitis - pranešimą „Lietuvos istorija Rimšų šeimoje“,

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos gimnazistai Gabija Gražulytė ir Paulius Želvys - „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika Kybartuose“ , Šakių „Žiburio“ gimnazijos gimnazistės Agnė Kereišiūtė ir Miglė Matulaitytė – pranešimą „Vejantis vakarų vėjus...“ Gražiškių gimnazijos gimnazistės Laura Povilaitytė ir Greta Vasiliauskaitė – pranešimą „1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto suradimas, jo reikšmė Lietuvai“, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistė Rūta Balčiūnaitė - pranešimą „Kazys Grinius – valstybės kūrėjas, demokratas.

Džiugu buvo išgirsti išsamius, įdomiai pateiktus, ugdančius pilietiškumą, pagarbą savo krašto istorijai, jos žmonėms, pranešimus. Visi kartu prisiminėme Lietuvos istoriją, pagilinome istorines žinias.

Tarp pranešimų skambėjo Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinių, Aisčio Pučinsko, Tado Ruzvelto, Ugnės Pečiulaitytės ir gimnazijos mišraus ansamblio atliekami muzikiniai kūriniai.

Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorė apibendrindama konferencijos darbą pasidžiaugė mokinių pristatytais pranešimais, jų įžvalgomis analizuojant istorinius įvykius. Padėkodama už surengtą konferenciją Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorei įteikė simbolinį varpelį, kad niekad nepritrūktų kūrybinių idėjų.

Konferencijos pabaigoje, gimnazijos direktorė mokiniams, pristačiusiems pranešimus, įteikė saldžias dovanėles, mokytojams, paruošusiems mokinius - padėkos raštus.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazistams paruošusiems ir pristačiusiems istorinius pranešimus.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojams padėjusiems mokiniams paruošti darbus.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazijų vadovams, sudariusiems sąlygas mokiniams ir mokytojams atvykti į konferenciją.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos informacija

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas