Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos” nariai lapkričio mėnesio 24 dieną lydimi geografijos mokytojos Dalios Valės Petraitienės aplankėme Lietuvos akmenų sostinę Mosėdį. Ten pabuvojome respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje, kur vyko edukacinis užsiėmimas “Aš akmenukas, aš noriu kalbėti”. Po to važiavome per Žemaitijos kaimelius į Puokės kaimą, kur slepiasi didžiausias Lietuvos riedulys Barstytis. Oro sąlygos nelepino, bet istorijos apie Žemės akmenis leido užsimiršti ir vaikščioti po akmenų parką bei užsiropšti ant šlapio milžino Barstyčio.

Kas buvo įdomiausia - pasakoja projekto nariai:

Dovydas Tubelis, IV c klasė: “Apsilankymas Mosėdžio akmenų muziejuje leido kitomis akimis pažvelgti į akmenis. Nes šie, iš pažiūros paprasti akmenukai, pasakoja mūsų Žemės istoriją. O jų galima rasti visur: ant žemės, kosmose ir net žmogaus inkstuose. Nors pati Lietuva savo akmenų kaip ir neturi, visi jie buvo atnešti slenkančių ledynų iš svetur. Didžiausias mūsų akmuo Barstytis nėra išimtis. Manau, kad Mosėdis tikrai vertas akmenų sostinės vardo, nes net miestelio pavadinimo kilmės istorija yra susijusi su akmenimis. Yra pasakojama, kad senoliai susėdę grupėmis ir bemąstydami apie būsimo miestelio statinių vietas tiesiog ėmė ir suakmenėjo. Vaclovo Into, akmenų muziejaus įkūrėjo, lemtis iš dalies buvo panaši, nes jo pelenai simboliškai buvo palaidoti akmens viduje.”

Emilija Šmitaitė, II a klasė: “Ekskursijoje aplankiau akmenų muziejų, Vaclovo Into namus, Barstyčių akmenį, turėjau galimybę pasivaikščioti gražiame parke. Gidas suteikė daug naudingos informacijos apie ugnikalnius, kuriuose gimsta akmenys, jų formavimąsi bei rūšis. Nors oras nebus pats geriausias, tai nuotaikos nesugadino.”

 Martyna Matelytė, II a klasė: “Ekskursijoje daug sužinojau apie Žemės istoriją, susipažinau su akmenų rūšimis, bei jų istorija. Buvau supažindinta su daktaro Vaclovo Into surinktais akmenimis ir pamačiau didžiausią Lietuvoje Barstyčio akmenį.”

Kamilė Liutvaitytė, II c klasė: “Ekskursijos metu aplankėme V. Into akmenų muziejų. Ten labai įdomiai papasakojo, kaip susidaro akmenys, apie ugnikalnius, taip pat apžiūrėjome akmenų kolekciją, pasivaikščiojome po parką, kur buvo daug įspūdingų akmenų. Taip pat aplankėme didžiausią Lietuvoje Barstyčių akmenį. Jis pasirodė labai įspūdingas ir didelis. Man labai patiko ši kelionė!”

Projekto nariai

Projektą finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybės administracija pagal gabių ir talentingų vaikų ugdymo projektų rėmimo konkurso programą.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas