Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos socializacijos projekto ,,Atrask save 2“ mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“ bendruomenės "Virbalio vartai" Senųjų amatų centre. Edukacijos metu gimnazistai praėjo visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo. Spėjo kuriam javų pėdui priklauso grūdai supilti maišeliuose. Susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais. Išgirdo daug patarlių, mįslių, prietarų susijusių su duona. Sužinojo kokia duona kepama kitose šalyse.

Patys rankinėmis girnomis malė grūdus duonai. Dalyvavo duonos kepimo procese, pamatė kaip iškūrenama duonkepė krosnis, patys susiformavo ruginės duonos kepalėlį ir iškeptą, šiltą parsivežė į namus. Pasivaišino jų kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu, gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu, bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Skanavo pačių bendruomenės narių renkamą ir ruošiamą ypatingą žolelių arbatą. Galėjo pakramtyti medaus pilno korio. Vaišinosi keptu kugeliu.

Kol kepė duona mokiniai susipažino su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjo galimybę paminkyti molį, pasukti galvą prie Mykolo galvosūkių.

Projekto dalyviai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas