Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos” nariai spalio 10 dieną lydimi geografijos mokytojos Dalios Valės Petraitienės vykome į Kauną, kur dalyvavome dviejose edukacinėse programose: “Žemės atmintis” Raudonvario Dvaro menų inkubatoriuje ir “Du safyrai”privačiame gemologijos muziejuje . Mums šioje kelionėje labiausiai patiko sužinoti apie randamą visoje Žemėje gintarą ir jo savybes, patiems pasidaryti apyrankę iš gintaro.Taip pat buvo įdomu sužinoti apie visus brangakmenius, jų kainą ir, kad žmonės renkasi brangakmenius pagal savo zodiaką. Štai, kokie mokinių įspūdžiai po ekskursijos:

Dovydas Tubelis, IV c klasė: “Ekskursijos metu sužinojau, kad gintarai mena dinozaurų laikus. Juose gali būti įvairiausių inkliuzų, nuo bitės iki dinozauro uodegos. Spalva irgi skiriasi, jei gintaras geltonas, tai jis susidarė be jokių priemaišų. Jei tamsesnis - į jį pateko žemių. Gintarai gali būti ir mėlyni, manoma, kad ši spalva susidaro dėl slėgio. Dar yra sakoma, kad gintarai atbaido erkes ir blusas, bet tai moksliškai nepagrįsta. Žmonės renkasi brangakmenius pagal zodiako ženklus. Taip daugelis japonų padidino rinkos kainą. Norint atskirti tikrą akmenį nuo netikro, reikia jį nakčiai pamerkti į vandenį. Jei vanduo nusidažys - blogos naujienos…”

Emilija Šmitaitė, II a klasė: “Ekskursijoje daug sužinojau apie gintarą, jo kilmę ir paplitimą, pirmą kartą paragavau gintarų arbatos. Gemologijos muziejuje įgavau daug naujų žinių apie brangiuosius akmenis. Pirmą kartą pamačiau tokią gausią mineralų ir brangakmenių kolekciją.”

Martyna Matelytė, II a klasė: “Ekskursijos metu daug sužinojau apie gintarą, pirmą kartą teko paragauti gintarų arbatos. Gemologijos muziejuje buvo nuostabu pamatyti begalę didelių ir mažų, įvairių spalvų brangakmenių, labai įdomu buvo išgirsti kiekvieno brangakmenio istoriją.

Rokas Lepšys, IV c klasė: “Apie gintarus ir jų istoriją sužinoti, buvo labai įdomu. Sužinojau, jog "velnio pirštai", tai ne žaibo iškrovos į smėlį padarinys, kaip močiutės pasakodavo, o Belemni­tų fosilijos.
Muziejuje” Du Safyrai” labiausiai patiko brangakmenių įvairovė ir jų spalvos bei tas faktas, jog tos spalvos yra visiškai natūralios. Labiausiai patikusi uoliena buvo "Peizažinis akmuo". Vienas iš jų man priminė Didįjį Kanjoną, o antrasis - žvaigždėtą naktį dykumoje.

Su nekantrumu laukiame kitų ekskursijų…

Projekto dalyvė Milda Sadauskaitė, IIb klasė

Projektą finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybės administracija pagal gabių ir talentingų vaikų ugdymo projektų rėmimo konkurso programą.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas