Po spalvingos vasaros, prasidėjus naujiems mokslo metams, projekto „Erasmus+‘‘ dalyviams naujų darbų ir patirčių ilgai laukti neteko. Spalio 14–ąją išsiruošėme į trečiąją kelionę svetur. Tai – Slovakija, garsėjanti savo didingais Tatrais. Kaip ir kaskart į kelionę išsiruošė šeši mokinai ir dvi juos lydinčios mokytojos. Prieš akis laukė visa savaitė naujų įspūdžių, pažinčių. Tiesa, vykstantieji ne pirmą kartą laukė nesulaukė, kada galės susitikti ir tvirtai apkabinti jau esamus draugus, su kuriais rodės visai neseniai atsisveikino.

Šįkart projekto dalyviai gyveno Slovakijos sostinėje, Bratislavoje. Tad iš pradžių svetingieji slovakai aprodė savo mokyklą, Bratislavos senamiestį. Dvi dienas buvo organizuojamos išvykos už Bratislavos ribų: pirmosios išvykos metu aplankėme stalagtitų, stalagmitų uolą bei Cervany Kamen pilį, kuri ypač sužavėjo savo požemiais. Antrosios išvykos metu aplankėme dar vieną pilį - Bojnice. Šios pilies viduramžių dvasia nukėlė į praeitį, kas paliko neišdildomą įspūdį visiems projekto dalyviams. Tą pačią dieną taip pat turėjome galimybę pamatyti Bojnice miestelį iš viršaus, apžvalgos take: tokiame aukštyje pasijautėme dar menkesni, nes ir kalnai neatrodė jau tokie didingi, tačiau kraštovaizdis buvo fantastiškas. Taip pat slovakai nepraleido galimybės parodyti ir Bratislavos miesto gynybinės tvirtovės - Bratislavos pilies. Žydrasis Dunojus, juosiantis sotinę, atrodė išties įspūdingai.

Pasisekė pamatyti išties daug nuostabių Slovakijos turistinių kampelių,  kurie dar ilgai išliks atminty. Ši kelionė gimnazistams atnešė ir begales naujų požiūrių bei gyvumo viduje: vieni grįžo tarsi nauji žmonės, kiti suprato, jog keliavimas yra didžiausia jų aistra gyvenime, kiti neslėpė džiaugsmo, kad pavyko taip artimai susibendrauti vieniems su kitais- visa tai įvyko per žaibišku greičiu pralėkusią savaitę.

Pavasarį, gegužės mėnesį, visa „Erasmus+“ komanda mobilizuosis Lietuvoje. Tikimės, kad jiems mūsų kraštas patiks nemažiau nei mums svečiuotis jų šalyse.

Projekto dalyviai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas