Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Atrask save 2“ nariai spalio 18 dieną dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo” įsikūrusioje sodyboje, prie Merkio upės kranto senoviniame Dzūkijos kaime, Pamerkiuose, Varėnos rajone.

Sodybos šeimininkai mokinius pasitiko plačiai atvėrę vartus, pakviesdami į sodybą varpo, kuris pagamintas iš senovinio ketinio puodo, gausmu. Prie didžiulio stalo mokiniai buvo vaišinami grikių arbata, valgė grikine „babka“. Ją sodybos savininkė kepa taip, kaip tai prieš 100 metų darė jos protėviai: iš grikinių miltų, dedant pasukomis užgesintos sodos. Ir viso to, kas surašyta į seną dzūkų moterų sukurtą receptūrą.

 Pasistiprinę visi kibo į darbą. Spragilais kūlė grikius, vėtė grūdus, malė su senovinėmis girnomis. Tos senosios šimtametės girnos stovi garbingiausioje sodybos „Grikucis“ pirkios vietoje. Prisimalę vėl stojo prie darbų: sijojo miltus, maišė tešlą, kepė ant senovinės lietuviškos krosnies grikinius blynus. Kol merginos kepė blynus, vaikinai sprendė įvairius galvosūkius. Vėliau skanavome „norų“ sriubos, virtos dideliame katile lauke ant laužo.

Mokiniai dirbdami susipažino su grikio keliu nuo laukų iki stalo, pagilino savo žinias apie dzūkų krašto darbo įrankius, gimtojo krašto paukščius, minė mįsles. Kupini įspūdžių ir geros nuotaikos mokiniai grįžo į namus.

Projekto dalyviai

Socializacijos projekto „Atrask save 2“ veiklą finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybės administracija, pagal vaikų socializacijos projektų rėmimo konkursą.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas