2018 10 09 d. mes, projekto ,, Nuo teorijos iki praktikos“dalyviai, vadovaujami chemijos mokytojos Laimos Pečiulienės, lankėmės Kauno tvirtovės VII forte.

Čia mes dalyvavome edukaciniame renginyje ,,Iš chemijos istorijos“.

Paklausę trumpo instruktažo kiekvienas gavome akinius, bei chalatus, kurie mus privertė pasijusti tikrais chemikais.

Sužinojome daug įdomių dalykų.

Iki šiol galbūt nedaugelis žmonių žinojo, jog pirmasis chemikas buvo ne kas kitas kaip... Pirmykštis žmogus. Tai jau dabar žinome.

Mėginome įveikti paslaptį, kaip pasigaminti aukso. Visi gavome mėgintuvėlius, bei tris skirtingas medžiagas ir bandėme. Niekas nežinojome nei kiek medžiagos pilti, nei kurią medžiagą pirmą turime įpilti. Kai visi atliko šį bandymą pastebėjome jog vienų auksas ryškesnis nei kitų.

Toliau sekė kitas  bandymas, kurio metu ne tik sukūrėm skrandžio terpę, bet taip pat ją susargdinom ir išgydėm. Baigus šį bandymą mums buvo papasakota apie alchemiją, kaip po tam tikro laiko ji vėl tapo chemija, apie apeigų akmenį, kurio taip niekas niekada ir nerado. Taip pat prisiminėm chemikę M. Kiuri, bei sužinojome dėl ko ji mirė tokia jauna.

Kalbėjome apie mums jau žinomus garsius chemikus, tokius kaip: Aristotelis, Mendelejevas, Lavuazje ir kt.

Viskam einant į pabaigą kiekvienas pasigaminome po mažą suvenyrą į namus.

Manau jog visų dalyvių vardu galiu padėkoti mokytojai Laimai Pečiulienei už  galimybę iš arčiau pamatyti tai, ką mokslininkai šimtus metų bandė atrasti, ištirti ir mums pateikti.

Laukiame sekančių šio projekto veiklų.

Projektą finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybės administracija pagal gabių ir talentingų vaikų ugdymo projektų rėmimo konkurso programą.

Gabrielė Marcinkevičiūtė,
1c klasė, projekto dalyvė