Rugsėjo 22-oji- istorinio įvykio lietuvių krikščioniškame pasaulyje diena - Popiežiaus Pranciškaus atvykimas į Lietuvą. Šio įvykio suskubo nepraleisti ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai ir drauge su mokytojomis Jolita Paužiene ir Audrone Pranskevičiene šeštadienio rytą išvyko į Vilnių.

 

Atvykus mokiniai kantriai laukė eilėse, kad patektų į savo sektorius katedros aikštėje. Prieš akis- 6 valandos laukimo, kol Popiežius atvyks. Mes buvo kantrūs bei supratingi ir laiką praleidome turiningai: užsimezgė naujos pažintys, įdomūs pokalbiai ir laikas prabėgo daug greičiau nei tikėtasi.

Pirma, šeštadienio popietę, popiežius atvyko prie Aušros Vartų. Į bendrą rožinio maldą su Popiežiumi susirinko daugiavaikės, globojančios vaikus, įvaikinusios ar juos įvaikinti ketinančios šeimos, našlaičiai ir ligoniai. Į šį stebuklingą susitikimą, dėka mokytojos Audronės, galimybę atvykti gavo ir viena gimnazistė.

Pasibaigus rožinio maldai ir Popiežiaus kalbai iš Aušros Vartų Motinos Marijos šventovės, jaunimas pagaliau sulaukė Popiežiaus Pranciškaus katedros aikštėje. Popiežių pasitiko skambios dainos, meninės kompozicijos, pasakojami tikri žmonių išgyvenimai. Šventasis Tėvas kalbėjo apie gerovės visuomenę, kuri mus daro „prikimštus“ gėrybių ir paslaugų, tačiau tuščius vidumi, palaimino visą mūsų šalį ir priėmė visų Katedros aikštėje buvusių palaiminimą.

Atrodo, jog ši diena buvo kažkas daugiau nei susitikimas su Popiežiumi... Pilnos Vilniaus gatvės laimingų, švytinčiomis akimis žmonių, aplinkui sklandanti harmonija ir džiaugsmas bei tvyrantis bendras tikslas- būti čia ir dabar- vienybė, padarė šią dieną išskirtinę- taip reflektuodami savo mintyse tos dienos naudą ir vertę gimnazistai sugrįžo namo.

Piligrimė

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas