Ankstų rugsėjo 15-osios rytą, saulei dar nepakilus, projekto ,,Erasmus+” dalyviai išsiruošė į žemaitijos krašto pažinimo maratoną. Šįkart projekto dalyviai nusprendė pasinaudoti šilta rudens pradžia ir pasirinko, tikriausiai mums visiems su žodžiu vasara susijusę kelionės kryptį - Nidą bei ošiančią Baltijos jūrą. Kelionės maršrutas: Kazlų Rūda- Ventės ragas- Mingės kaimas- Nida- Kazlų Rūda.

Pirmasis objektas- pusiasalis prie Kuršių Marių- Ventės ragas. Ši vietovė labiausiai žinoma dėl joje įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties, kurią gimnazistai ir nuvyko aplankyti. Atvykus visus pasitiko gidas, kuris aprodė apylinkes, papasakojo apie žiedavimo stotį, pristatė duomenis apie kasmet sužieduojamų paukščių skaičių. Labai didelį įspūdį paliko tiesioginis kontaktas su paukšteliais- galimybė iš arti pamatyti kaip žieduojami, o po to laisvėn paleidžiami įvairių rūšių skraidūnai. Ypač pasipūtę ir piktos, dėl jų drumsčiamos ramybės, buvo paprastos pilkosios zylės ir laukė nesulaukė, kada pasitaikys proga ištrūkti iš gido rankų.

Kelionę tęsėme Mingės kaimo link. Neišdildomi įspūdžiai aplankė mus išvydus unikalų reginį. Įspūdingos architektūros kaimelis išsidėstęs ant upės krantų, o susiekimas per upę galimas tik valtele. Na, neveltui šis kaimas vadinamas “Mažąja venecija”. Labai svetingai mus pasitiko laivo kapitonas ir pakvietė į laivą. Kelionė į Nidą buvo nepamirštama kaip ir įspūdžiai grįžus iš jos. Plaukiant  laivu iš Mingės kaimo mus pasitiko šilti saulės spinduliai ir mažas, žvarbus vėjelis, kuris  lydėjo iki pat Nidos. Nuostabiosios kopos ankščiau buvusiesiems sukėlė malonią nostalgiją, o pirmą kartą apsilankiusiems įrodė, kad Lietuvos gamtos grožis  nesiliauja stebinti! Projekto dalyviai nesiliovė džiaugtis ir gėrėtis unikaliu Kuršių Nerijos grožiu. Vieni norėjome, kad ši diena niekada nesibaigtų, kiti norėjo dar ir dar kartą sugrįžti. Šį išvyka visiems kelionės dalyviams paliko neišdildomą įspūdį.

Justė, Augustė, Eva projekto dalyvės

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas