Jau keletą metų Kazlų Rūdos savivaldybė yra užmezgusi glaudžius ryšius su Vokietijos Sondershausen miestu. Šių savivaldybių bendradarbiavimo dėka vyksta jaunimo mainai ir įvairios veiklos, kurių tikslas suartinti jaunimą ir skatinti draugystę.

Šią vasarą Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijai buvo suteikta galimybė dalyvauti tarptautinėje stovykloje, kurią jau kelinti metai organizavo Sondershausen miesto savivaldybė, pagal Erasmus+ ,,Veiklus jaunimas“ programą. Į šią tarptautinę jaunimo stovyklą, kuri vyko 2018 metų liepos 14 – 26 dienomis išvyko 12 Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinių, kuriuos lydėjo dvi šaunios mokytojos Odeta Pučinskienė ir Daiva Vaišnorienė.

Nuvykę į Sondershausen miestelyje esančią KiEZ Ferienpark Feuerkuppe stovyklavietę lietuviai susitiko su savo naujais draugais iš Vokietijos Lenkijos ir Rumunijos. Šioje puikioje stovyklavietėje buvo pritaikyti įvairiausi užsiėmimai besidomintiems jauniems žmonėms. Čia buvo įrenktas pasiplaukiojimo baseinas, nemaža futbolo, tinklinio aikštė, biliardas, boulingas, kino salė, laipiojimo sienos. Stovyklavietę supo nuostabūs gamtos vaizdai

Pirmąją dieną organizatoriai  jaunuosius dalyvius maloniai pasveikino atvykusius į šią stovyklą. Buvo pristatyta 12 dienų veiklos programa. Lietuviai programą pradėjo nuo savo šalies pristatymo. Kitų šalių jaunimą stengėsi supažindinti su savo kalba, kultūra, nacionaliniais patiekalais. Kaip teigia stovyklautojas iš Vokietijos Arne: ,,Pristatymo metu geros nuotaikos tikrai netrūko‘‘.

Kitomis dienomis vyko ir kitų šalių pristatymai, kurie paliko Lietuvos atstovams didelius įspūdžius. Čia gimnazistai išmoko vokiškų rumuniškų ir lenkiškų žodžių. Daug sužinojo apie kitų šalių istoriją,kultūrą. Ragavo įvairiausių patiekalų. Netgi susipažino su kitų šalių šokiais.

Pagal numatytą programą dalyviai laiką leido ne tik stovyklavietėje, bet ir aplankė nuostabų Vokietijos miestą Erfurtą. Šis miestas visus sužavėjo savo senoviniais architektūriniais pastatais. Daugumai didelį ispūdį paliko vietinių gyventojų nuoširdumas ir plačios šypsenos.,,Tikrai nesitikėjau,jog čia žmonės tokie malonūs ir geranoriškis.“- taip apie vietinius gyventojus atsiliepė stovyklautoja Karina.

Kitą nepaprastai karštą dieną savo jėgas projekto dalyviai išbandė plaukdami plaustu. Čia prireikė didžiulės ištvermės irkluojant plaustą 12 km. Kaip teigia Dovydas:,,Tokią karštą dieną linksmybių čia tikrai netrūko‘‘.Kad kelionė plaustu taip gretai neprailgtų, stovyklautojai surengė draugiškas varžybas, kas gi pirmieji atpauks į krantą.

Nemažai nuotykių visi stovyklautojai patyrė ir garsiajame Vokietijos pramogų parake ,,Belantis‘‘.Čia išmėgino visas adrenaliną sukeliančias karuseles. Kartu nugalėdami savo baimes, parke stovyklos dalyviai praleido nuostabią dieną. ,, Turiu didelę aukščio baimę, bet ilgaainiui ją įveikiau ir išmėginau visas karuseles“ - kalbėjo Rita.

Belikus jau paskutinėms dienoms stovykloje, dalyviai aplankė netoli stovyklavietės esantį Sondershausen miestą. Apžiūrėją Sondershauseno rūmus, visi drauge vaikštinėjo po senamiestį.

Netoli stovyklavietės buvo nuostabus parkas. Ten jaunieji stovyklautojai aplankė gyvenančias beždžiones ir lemūrus. Visi džiaugėsi ,jog šie nepaprastai mieli gyvūnėliai leidosi būti glostomi. ,,Iš šio parko išsinešėme  net tik gražias nuostraukas su gyvūnais ,bet ir puikius įspūdžius“.-taip apie savo pažintį su gyvūnais kalbėjo stovyklautoja Violeta.

Per 12 dienų stovykloje visi susirado daug naujų draugų iš kitų šalių, su kuriais dalinosi įspūdžiais, linksmai leisdavo net tik  saulėtas dienas, bet ir jaukius vakarus, dalyvavo įvairiose veiklose. Kiekviena diena buvo kupina naujų nuotykių ir įspūdžių.Stovyklos dalyvių manymu, ši stovykla buvo naudinga užsienio kalbos patobulinimu , naujomis pažintimis. Juk tik nuoširdžiai bendraudamas ir bendradarbiaudamas, gali pažinti daug ko nepatirto, nežinomo ir įdomaus. Dalyviai dėkoja stovyklos organizatoriams už suteiktą galimybę pabuvoti tokioje nuostabioje stovykloje, kuri paliko tiek daug neišdildomų ispūdžių. Mokytojoms už kantrybę ir negriežtą kontrolę.

Eglė Stankevičiūtė
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 2 klasės gimnazistė, stovyklos dalyvė
 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas