Pasibaigus mokslo metams (birželio 18 – 26 d.) Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje vyko dieninė, etnokultūrinė vaikų vasaros poilsio stovykla „Kupolė”. Jau pats pavadinimas „Kupolė“ byloja, kad stovyklos veikla bus siejama su tautos etnine kultūra, amatais, tradicijomis. Žodis „Kupolė‘ turi keletą reikšmių: pirmiausia ir svarbiausia - tai Kupolė yra augalijos deivė. Taip pat vadinama ir Rasos šventė,  paprastoji jonažolė, vaistinė ramunė.

Stovyklos programos tikslas – ugdyti etnokultūros paveldo reikšmę asmenybės augimui ir tobulėjimui, stiprinti pilietinę savivoką.

Stovykloje dalyvavo 15 Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistų.

Veiklą organizavo ir jai vadovavo Indrė Banišauskienė, mokytojo padėjėja, Ineta Peknerienė, socialinė pedagogė.

Stovykla vyko 7 dienas, kurių metu gimnazistai dalyvavo įvairiose veiklose: mokėsi liaudies amatų, žaidimų, gilinosi į liaudies tradicijas, prisilietė prie tautos istorijos.

Pirmąją stovyklos dieną lankėmės Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliųjų draugijoje. Draugijos narės susipažindino mokinius su tautinio kostiumo istorija, mokė pinti juostas ir daryti  lėles.            Kiekvienas stovyklos dalyvis padarė  po lėlę.

 Vėliau, vedini visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje, Agnės Stankevičienės,  žygiavome Kazlų Rūdos pažintiniu taku  su šiaurietiškomis lazdomis, nuėjome net 6 kilometrus!  

Antrąją dieną vykome į Zyplių dvarą. Dvare mokėmės keramikos paslapčių, gilinomės į liaudies tradicijas, išmokome lipdyti, įvairiai dekoruoti. Edukacinio užsiėmimo metu kiekvienas mokinys nulipdė po gražių keramikos darbelį.

Apsilankėme ir Šakių rajono policijos komisariate, kur susipažinome su policininko profesija, jos įgijimo galimybėmis, kriminalistinės ekspertizės tyrimais.

Trečią dieną susitikome su Višakio Rūdos bendruomenės klubo „Višakio vingis“ narėmis ir dalyvavome edukacinėje programoje „Etninės atvirutės gamyba“, kur išmokome gaminti atvirutes iš augalų antspaudų. Aplankėme ten įsikūrusį muziejų, šaltinėlį, bei kultūrinio paveldo pripažintą, vieną didžiausių Lietuvoje Šv. Stanislovo bažnyčią.

Ketvirtą dieną buvome Virbalyje, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Duonos kelias“ kiekvienas mokinys sau išsikepė po duonos kepaliuką, nusivijo juostą, išsiliejo po žvakę.

Grįžtant namo aplankėme signataro Jono Basanavičiaus sodybą ir muziejų.

Penktą dieną mūsų stovyklos nariai laiką leido Kazlų Rūdos viešojoje bibliotekoje kartu su tautodailės liaudies meistrais, kur mokėmės tradicinių liaudies amatų.

Po pietų sutvarkėme partizaniniam judėjimui atminti skirtą paminklą Kazlų Rūdoje.

Likusią popietę praleidome  STIHL virvių parke, kur turėjome aktyvų sportinį užsiėmimą.

Šeštą dieną vykome į Birštoną, kur dalyvavome edukacijoje „Pažink karališkąjį kurortą, keliaujant dviračiais“. Kartu su gidu aplankėme Birštono miesto istorines - kultūrines vietas.

Septintą dieną keliavome į Rumšiškių liaudies buities muziejų. Kiekvienas galėjome pamatyti senovės lietuvių gyvenančių skirtinguose regionuose gyvenimo sąlygas. Dalyvavome edukacijoje „Kai...buvau, jaunimėlin ėjau“ Sužinojome kada prasideda ir baigiasi gražiausias amžiaus tarpsnis – jaunystė. Ar vienodai į jį prosenelių laikais įžengdavo merginos ir vaikinai? Kaip tampama jaunimo bendruomenės nariu? Išmokome įvairių liaudiškų žaidimų.

Tai buvo smagi stovykla, kurioje mes įdomiai, prasmingai praleidome laisvalaikį. Įgijome daug naujos patirties, įgūdžių. Pagilinome žinias ir supratimą apie liaudies amatus, tradicijas. Suvokėme, kaip svarbu puoselėti tautos tradicijas, kultūrą, saugoti etninį paveldą.                                                                                                                Keleto stovyklautojų nuomonės apie šią stovyklą: „Buvo smagu turėti šansą pamatyti tiek smagių ir gražių vietų. Labai džiaugiuosi, kad užsirašiau į šią stovyklą“ – Akvilė. „Buvo labai smagu pamatyti dar nematytas vietas“ – Klaudija. „Esu tokia laiminga, kad galėjau būti čia, tai buvo vienas geriausių sprendimų. Naujos patirtys, širdžiai mieli prisiminimai ir laiminga širdelė“ – Kamilė.

Sugrįžę po vasaros atostogų gimnazijoje paruošime stovyklos metu mūsų sukurtų darbų parodą, kurioje eksponuosime keramikos darbus, lėles bei darbus iš stiklo. Parengsime nuotraukų stendą, kuriame  atsispindės visa stovyklos veikla.

Vaikų vasaros poilsio stovyklą finansavo Kazlų Rūdos savivaldybės administracija.

Stovyklos partneriai buvo: Kazlų Rūdos savivaldybės viešoji biblioteka, Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras, Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centras, Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliųjų draugija.

Skaniai stovyklautojus maitino  J. Januševičienės IĮ.

Nuoširdžiai dėkojame visiems ir linkime gražios vasaros.

Stovyklos dalyviai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas