Balandžio 21 diena, šeštadienį projekto Erasmus+ dalyviai vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją. Ekskursijos metu projekto dalyviai aplankė Panemunės pilis, susipažino su jų istorija. Šios kelionės metu dalyviai turėjo unikalią galimybę aplankyti Zyplių dvarą ir susipažinti su jo kultūriniu paveldu.  Šiuo metu, Zyplių dvare , eksponuojama daugybė meno kūrinių: paveikslų, medžio bei akmens  skulptūrų, keramikos, kalvystės ir stiklo dirbinių, kuriais turėjome galimybę pasigrožėti ir mes .

Akis nepraslydo ir pro šimtmečius menantį parką. Šimtamečiai medžiai auga taip lyg atrodytų, kad laikas jiems nepaklusnus.  Baltas kai sniegas, dvaro pastatas kvieste kvietė jį aplankyti.

 Kelionė  tuo nesibaigė, mus svetingai priėmė autentiškoje Zyplių dvaro aplinkoje įkurtas Lietuvos virtuvės Didikų paveldą puoselėjantis restoranas „Kuchmistrai“. Tautiniu Zanavykų kostiumu apsirengusi moteris mums papasakojo apie Zanavykų krašto tradicijas, kultūrą ir supažindino su šio regiono žodynu. Stalas buvo nukrautas įvairiausiomis gėrybėmis: vinigretu (raudonąja mišraine), košeliena (šaltiena), naminiais sūriais, juoda duona, rūkytais lašiniais, namine gira ir desertais. Išragavę užkandžių sulaukėme pirmojo patiekalo – silkės su burokėliais, svogūnais ir virtomis bulvėmis,  o vėliau ir antrojo – mėsa įdarytos kopūsto galvos su grietinės padažu. Desertui – išskirtinio skonio gilių kavos. Namo grįžome sotūs ir laimingi.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos „Erasmus +“ dalyviai gegužės 19d. aplankė Kernavės piliakalnius ir kartu filmavo video reportažą anglų kalba apie jų istoriją ir reikšmę Lietuvai.

Išvyka tuo nesibaigė.  Aplankėme  Užutrakio dvarą.  Vos tik įžengus į dvaro teritoriją mus pasitiko įstabaus grožio  skulptūros, gėlynai, o ką jau bekalbėti apie pačius rūmus! Spalvingumas ir estetika leido pasijusti tarsi būtų sustojęs laikas.. Tačiau palaipsniui visų dėmesys nukrypo tiesiai į horizontą, kuriame puikavosi Trakų pilis ir aplink jį baltuojantys laivai. Kaitino saulė, oras buvo pasakiškas, kai puikavomės nuostabia Užutrakio dvaro aplinka, net gi išgirdome kaip groja rūmuose orkestras ir turėjome progą pasiklausyti klasikinės muzikos... Visi liko nustebinti ir savo įspūdžiais dalinosi dar ilgai.

Projekto dalyviai

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas