Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti  vyko ir vyksta prasmingi renginiai.

Džiugu, kad minint šią ypatingą datą, gimnazijos bendruomenė turėjo galimybę susitikti su VDU profesoriumi Liudu Mažyliu, žmogumi, kuris Vokietijos diplomatiniame archyve surado Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą.

Istorinės –pilietinės pamokos metu profesorius gimnazijos bendruomenei papasakojo apie savo pasiruošimą ieškoti akto, kaip ir kur jį rado. Akto suradimas, teigė Liudas Mažylis, turi neįkainuojamą reikšmę Lietuvos istorijai.

Profesorius, kalbėdamas apie Nepriklausomybės akto svarbą ir reikšmę, išsamiai pristatė to meto istorinę-politinę situaciją Lietuvoje, Lietuvos tarybos veiklą ir žingsnius, pasirašant aktą.

Renginio pabaigoje profesorius trumpai pristatė kitas savo veiklas, pomėgius.

Gimnazijos direktorė, padėkodama profesoriui, už įdomų susitikimą,  už Lietuvos istorijos ir jos reikšmingų įvykių sklaidą jaunimui, už laiką, skirtą gimnazijos bendruomenei,  įteikė dovaną – gimnazijos išleistą knygą  „Po savo namų stogu“, kurioje aprašoma gimnazijos istorija.

Gimnazijos informacija

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas