Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 2-3 kl. mokiniai 2018-03-15 važiavo į Kauną, į Žalgirio areną, kur vyko nemokama „Geriausia ever pamokų diena“, skirta 9-12 klasių moksleiviams ir jų mokytojams iš visos Lietuvos. Viena diena. Viena vieta. Įkvepiančios asmenybės iš Lietuvos ir pasaulio. Motyvuojančios ir įkvepiančios tobulėti patirtys. Unikalūs požiūriai ir netradiciniai mokymo sprendimai. Mokslo naujienos, ranka pasiekiamos ateities profesijos ir karjeros perspektyvos. Didžiausia Lietuvoje pamoka, iš kurios nesinorėjo pabėgti! Ypatingos pamokos, per kurias miegoti ar laukti skambučio tikrai neteko. Lietuvoje ir pasaulyje savo sričių lyderiais laikomi žmonės susivienijo tam, kad šalies moksleiviams parodytų, kaip atrodo pati geriausia pamokų diena.

Netradicines pamokas vedė finansininkė Ingrida Šimonytė, filosofas ir rašytojas Kristupas Sabolius, kūrybinės agentūros „New!“ kūrybos vadovas Tomas Ramanauskas, atlikėjas Marijonas Mikutavičius, „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė, istorikas Alfredas Bumblauskas, verslininkas Ilja Laursas ir kiti. Tuo, kad įkvepiančių svečių iš Lietuvos ir užsienio šalių pamokas lydėtų pati geriausia nuotaika, pasirūpino „Radistai“. Vienas iš projekto iniciatorių, žurnalistas Edmundas Jakilaitis tikino, kad pagrindinis projekto tikslas – parodyti moksleiviams, kad pamokos gali būti įdomios. „Renginyje laukiami ir mokytojai, kurie galės pamatyti, kaip galima sudominti mokinius pamokomis. Geriausi Lietuvoje įvairių sričių specialistai ir geriausi pasaulyje mokytojai tikrai gali pasidalinti patirtimi ir įkvėpti vaikus siekti mokslo aukštumų. Siekiame parodyti, kad pamokas Lietuvoje galima organizuoti taip, kad po vienos pamokos norėtųsi vis daugiau ir daugiau“, – teigė E. Jakilaitis.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai po šio renginio pasisėmė  idėjų iš kiekvienos renginyje vykusios pamokos ir pasidalino įspūdžiais apie  projekto „Geriausia ever pamokų diena“ renginio pamokas:

Ekonomikos pamoka

Pirmąjai pamokai Andrius Tapinas padarė šiokią tokią įžangą, kurios metu paragino dalyvius išsitraukti mobiliuosius telefonus ir sudalyvauti apklausoje : KUR "DINGSTA" BIUDŽETAS? Apklausos rezultatus vėliau aptarė Ingrida Šimonytė. Bet grįžtant į pradžią, pamoką pradėjo lektorė Marija Vyšniauskaitė. Ji kalbėjo apie asmeninius finansus ir kodėl juos taip sunku valdyti. Kaip teigia ši lektorė, statistiškai žmogus per dieną padaro nuo 6 iki 10 ekonominių sprendimų. Taip pat pridūrė, kad žmogus nėra "homos economicus" robotas, todėl klysti priimant sprendimus yra visiškai normalu. Be to lektorė išskyrė su du žmonių tipus: planuotojus ir darytojus. Planuotojai - išsikelia ilgalaikius tikslus ir jų siekia. Darytojai - mėgaujasi čia ir dabar. Taigi, kaip sakė Marija Vyšniauskaitė - pinigai gali padėti pasiekti tikslų, bet tik mes patys kontroliuojame situaciją.

(Domantas Bradžiūnas)

Fizikos pamoka

Renginyje #geriausia ever pamokų diena stebėjome fizikos pamoką, kurią vedė mokytojai iš Suomijos. Matėme daug įvairiausių bandymų su elektriniais ir šviesos reiškiniais, inercija, bangomis. Pavyzdžiui, kaip šviesos spinduliai gali priklausyti nuo garso bangų. Labai įdomus bandymas buvo atliktas su paprastu plastikiniu buteliu, o vėliau ir su bulve, pripumpuoti oro šie 2 daiktai išovė aukštai į orą, bet vėliau pripumpuoti azoto jie iššovė dar daug aukščiau.

(Justė Greifenbergerytė, Matas Ramanauskas, Marijus Bielskus)

Dirbtinis intelektas

Pamokoje apie dirbtinį intelektą buvo pasakojama apie naująsias technologijas. Išgirdome kokią grėsmę gali kelti robotai. Pamoką vedė Inggriani Liem, atvykusi iš Indonezijos. Taip pat žiūrėjome vaizdo klipus kaip tobulėja robotai. Scenoje buvo ir tikras robotukas, tačiau jis neparodė savo sugebėjimų.

Muzika

Paskutinė renginio pamoka - muzika, kurią vedė S. Urbonavičius - Samas, M. Mikutavičius bei V. Lukočius. Girdėjome jų įdomius pasisakymus apie muzikos reikšmę gyvenime ir nematomą jos pusę. S. Urbonavičius - Samas mus mokė dainavimo pradmenų, M. Mikutavičius dėstė apie muzikanto gyvenimo ypatumus. V. Lukočius atskleidė filmų muzikos užkuliusius, o pamoką užbaigėme įdomia J. Balvin dainos interpretacija.

Istorija

Istorijos pamoką vedė profesorius Alfredas Bumblauskas. Per šią pamoką mes sužinojome dažniausius istorijos mitus, naujus faktus apie Vytautą Didįjį. Profesorius, pasitelkdamas daiktus, įvykius, Lietuvos tuometinius laimėjimus, muziką, pristatė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpius. Taip pat susiejo ATR laikotarpio įvykius su Vasario 16 ir Kovo 11 įvykiais. Alfredas Bumblauskas sugebėjo sudominti mus Lietuvos istorija.

Už šio renginio įdomias mintis, netradicines pamokas, prasmingai praleistą laiką dėkojame Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokytojoms Laimai Pečiulienei ir Ritai Martinkienei, organizavusioms ir lydėjusioms mus į šį prasmingą renginį.

2A klasės mokinė Simona Spranaitytė

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas