Žemės dienos išvakarėse Kazlų Rūdoje lankėsi ir gimnazijoje viešėjo gamtininkas Salemonas  Paltanavičius. Su per šeštą pamoką į salę sugužėjusiais gimnazistais penkiasdešimt devynių knygų autorius kalbėjosi ne tik apie balandžius ir lysves, ne tik apie žalvarnius ar plačią savo giminę, bet ir apie pareigą ir atsakomybę, savojo kelio, kuriuo eini ir džiaugiesi,  paieškas, apie meilę gimtam kraštui ir jo turtų bei grožio išsaugojimą.

Ir pati Kazlų Rūda, ir jos apylinkės rašytojui puikiai  žinomos, mat vaikas būdamas iš gimtųjų Užbalių kaimo čionai penkis  kilometrus dviračiu atmindavo, kad  knygų nusipirktų, vyresnis Novaraisčio pelkėse  reikalų turėjo. Pirmąsias gamtos pažinimo pamokas būsimasis Vilniaus Universiteto studentas išmoko būtent Kazlų miškuose.  Svečio pasakojimų apie vasaros keliones su Nacionalinės ekspedicijos komanda, apie pragaištingą žmogaus veiklą, apie nykstančias rūšis, apie gamtą, kuri yra visų namai, būtų klausytasi ir ilgiau, bet skambutis paskelbė susitikimo pabaigą. Už prasmingai praleistą laiką  su Salemonu Paltanavičium dėkojam biologijos mokytojai. A. Simanavičienei, studijų draugą į svečius pasikvietusiai.

Renginio dalyviai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas