28-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija paminėjo organizuodama tradicinę akciją – bėgimą „Tiltas iš praeities į dabartį“. Šiais metais akcija susidėjo iš keleto etapų, kuriame kiekvienas dalyvis,  atliko savo vaidmenį. Rezultatas – gražus, pilietiškas, vieningas renginys. Štai kaip viskas vyko.

Akcijos-bėgimo dalyviai rinkosi prie paminklo Prezidentui Kaziui Griniui Selemos Būdos kaime.  Dalyvius-Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistus, Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos, Kazlų Rūdos Elmos mokyklos - darželio mokinius, buvusius gimnazistus, Kazlų Rūdos bendruomenės narius, Kazlų Rūdos jaunuosius šaulius - sveikino ir sėkmingo starto linkėjo Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius, Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Justinas Kazla, Kazlų Rūdos kultūros centro direktorė Žibutė Šilingienė.

Bėgimo dalyviai, uždegę simbolinį fakelą,  pradėjo  11 kilometrų bėgimą iki Kazlų Rūdos Kazio Griniaus  gimnazijos.

Tuo metu, kai bėgimo dalyviai artėjo prie Kazlų Rūdos miesto, 2 - 4 klasių gimnazistai, mokytojai, svečiai,  Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos mokiniai, rikiavosi gimnazijos take,  pasiruošę sutikti bėgimo dalyvius.

Pirmų klasių gimnazistai  ėjo prie tremtinių paminklo, pasitikti bėgikus  ir prisijungti prie bėgimo.

Gimnazijos take, nenustygdami vietoje, sukiojosi mažiausi akcijos dalyviai-Kazlų Rūdos lopšelio – darželio „Pušelė“ auklėtiniai. Jie ruošėsi bėgimui, kurį simboliškai pradėjo nuo Prezidento Kazio Griniaus skulptūros, esančios gimnazijos kieme. Sėkmingai įveikę distanciją, jie sustojo ant gimnazijos laiptų.

Sekantys bėgimo dalyviai, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mokiniai, į gimnaziją  atbėgo nuo Nepriklausomybės akto signataro Prano Dovydaičio paminklo.

Tuo metu pagrindiniai bėgimo dalyviai sustojo prie tremtinių paminklo Kazlų Rūdoje. Tylos minute pagerbė žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą, uždegė atminimo žvakeles. Tada, kartu su čia jų laukusiais gimnazistais, (iš viso 100 gimnazistų!) bėgo į gimnaziją.

Skambant M. Mikutavičiaus dainai „Pasveikinkit vieni kitus“ visi su pakilia nuotaika pasitiko bėgimo dalyvius.

Sugiedojus tautišką giesmę,  akcijos dalyvius su švente, su Laisvės diena, sveikino gimnazijos direktorė, savivaldybės meras. Poezijos eiles  deklamavo pradinės mokyklos mokinys Benas.

2c klasės gimnazistai, Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos valstybės šimtmečiui dovanojo trispalvę balionų puokštę, kaip mūsų visų vienybės ženklą.

Kylančius į dangų balionus akcijos dalyviai palydėjo vieningu šūkiu „Valio, Lietuva!“

Po renginio, skambant lietuviškai muzikai,  dalyviai vaišinosi žolelių arbata ir sausainiais.

Dėkojame visiems gimnazijos bendruomenės nariams padėjusiems pasiruošti šventei.

Dėkojame gimnazijos organizuotoje akcijoje-bėgime dalyvavusiems Kazlų Rūdos lopšelio-darželio „Pušelė“, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos, Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos, Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos atstovams, buvusiems gimnazistams, Kazlų Rūdos jaunųjų šaulių organizacijos nariams.

Visi kartu susibūrę,  vieningai, pakiliai, jaunatviškai, spalvingai paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Džiaukimės laisve, puoselėkime ir branginkime ją.  Mylėkime savo tėvynę – Lietuvą!

Renginio organizatoriai