"Kelyje į taiką"

Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai. Liepsna įžiebta Betliejuje keliauja aplink visą Europą ir Šiaurės Ameriką.

Gruodžio 18d. Betliejaus Ugnis pasiekė  ir Lietuvą. Betliejaus taikos ugnį iš Lenkijos skautų  perėmė Lietuvos skautai ir dalino ją, kviesdami susivienyti taikai. Taika prasideda nuo kiekvieno nešančio ugnį, nuo jo šeimos, bendradarbių, kaimynų santykių.

Gruodžio 21d. Kazio Griniaus draugovės skautų nešama Betliejaus ugnis keliavo po mūsų miestelio mokyklas, įstaigas ir organizacijas, senelių ir slaugos namus… Ji aplankė kiekvieną, kuris ištiesdamas ranką su šia šviesa keičiasi pats ir keičia aplinką, kurioje jam ir jiems darosi jaukiau gyventi.

Gruodžio 22 d. mūsų draugovės skautai vyko dalyvauti Betliejaus Ugnies stovykloje,  Bagotoj. Stovyklos metu du kandidatai į skautus davė įžodį. O draugovė pasipildė 13 jaunųjų skautų – vilkiukų iš pradinės mokyklos. Dėkojame Bagotosios mokyklos skautų vadovei Vitai Gudynienei ir visiems skautams, kurie mus pakvietė dalyvauti Betliejaus Ugnies stovykloje, dalyvauti žygyje, bendrauti ir skleisti taiką artimoje aplinkoje. Dėkojame skautų dvasiniam vadovui kun. Vidmantui Striokui, dalyvavusiam įžodžio davime.

Gruodžio 24 d. Bietliejaus Taikos Ugnis nešama Kazio Griniaus draugovės skautų ir Kazlų Rūdos Šaulių kuopos šaulių buvo atnešta ir į mūsų parapijos bažnyčią.

Ši akcija yra ypatinga tuo, jog liepsna niekuomet neužgęsta ir tikroji Betliejaus siela yra perduodama į visų norinčių ją priimti namus. Tai ypatingas ryšys tarp visų dalyvaujančių akcijoje, jie sujungti šviesos, kurią siunčia pasaulio kūrėjas.

Labai nuoširdžiai dėkojame šauliams ir mokytojui Sauliui Martinkui, kurie šiemet  prisijungė prie akcijos “Betliejaus Taikos Ugnis”.

Ir dar… labai nuoširdžiai  norime padėkoti Mečislovui Daugialai ir Kazlų Rūdos savivaldybės administracijai(NVŠ programai), kurie visada mus palaiko ir remia.

Kazio Griniaus draugovės skautai ir
 draugininkė Audronė Pranskevičienė