Gimnazijos mokiniai turėjo naują ir išskirtinę galimybę plačiau susipažinti su tradiciniu sūduvių verslu – cukraus gamyba, bei apsilankyti seniausiame Lietuvoje Marijampolės cukraus fabrike.

Pažintinė ekskursija „Runkelio kelionė“- kurios metu susipažino su baltojo cukraus, gaminamo iš cukrinių runkelių arba cukranendrių gamyba, pamatė, kaip ne itin išvaizdus augalas – cukrinis runkelis, virsta akinamai baltu, saldžiu kristalu. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti žaliavų ir gamybos laboratorijose, istoriniuose cukraus fabriko pastatuose, iš arti pamatyti visą cukraus gamybos procesą.

Apsilankėme Marijampolės kraštotyros muziejuje, edukaciniame užsiėmime ,,Kaip liedavo žvakes?“ Programos metu mokiniai sužinojo apie žvakių liejimo tradiciją, susipažino su Lietuvos kaime naudotų žibintų rūšimis, išgirdo įdomybių apie vašką, bitininkystę ir bites, kuo tradicinės žvakės skiriasi nuo šiuolaikinių. Kantriai liedami vašką, mokiniai pasigamino po natūralaus vaško žvakę.

Projekto „Atrask save“ nariai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas