Vėjuotą spalio 25-os dienos rytą projekto „100 žingsnių praeitin“ dalyviai vyko į Vilnių. Važiavome dideliu autobusu, kur kiekvienam keliautojui teko net po dvi vietas.

Stabtelėję Vilniaus pakraštyje ir išgėrę rytinės kavos, nuvykome tiesiai į Vyriausybės kanceliariją. Praėję labai griežtai kontroliuojamą apsaugos postą, patekome į vidų. Mus pasitiko jaunas ir energingas ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Butvydas. Jis aprodė Vyriausybės pastatą, Ministrų posėdžių salę, Žaliąją salę, kurioje vyksta susitikimai su užsienio atstovais, Spaudos konferencijų vietą, koncertų salę, kino teatrą, kuriame tarybiniais laikais buvo cenzūruojami kino filmai.

Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su Švietimo ir Mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, padiskutuoti apie prailgintus mokslo metus bei žinių svarbą ateičiai. Taip pat gyvai stebėti Vyriausybės posėdį, kuriame dalyvavo ministrai arba viceministrai. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdį pradėjo pasveikindamas Kazio Griniaus gimnazijos mokinius ir mokytojus. Tai mus ypač pamalonino ir paliko neišdildomą  įspūdį.

Su gimnazistais bendravo Ministro pirmininko patarėja švietimo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, kuri papasakojo apie savo darbą,  kokių darbuotojų reikia vyriausybėje, diskutavo apie konstitucijos svarbą, ministerijų darbus. Visus sužavėjo jaunos, bet labai entuziastingos merginos pozityvus mąstymas ir noras dirbti savo valstybei. Tai buvo puiki ne tik pilietiškumo, bet ir karjeros pamoka.

Greitai papietavę patraukėme į Valdovų rūmus kur mūsų laukė gidė ir edukacinė programa. Ten aplankėme ekspoziciją, mokiniai ieškojo atsakymų į gidės išdalintose knygelėse esančius klausimus, sprendė kryžiažodžius. Užlipę į apžvalgos aikštęlę gėrėjomės sostinės vaizdais, pailsėjome ir susėdę sudainavome keletą dainų. Pasak mokinių, Valdovų rūmai įspūdingi, ten kabantys paveikslai, bei gobelenai žadą gniaužiantys. Tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos istorija.

Į autobusą grįžome pilni gerų įspūdžių,  puikios nuotaikos, kuri lydėjo visą kelionę į manus.

Laimingi mokiniai ir mokytojai.

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas