Spalio 11 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje atidaryta netradicinė sveikatinimo erdvė „Pojūčių terapijos takas“. Takas įrengtas remiantis19 a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija, kuri remiasi 5 elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.

Įkurti netradicinę sveikatinimo ir aplinkos gražinimo  erdvę idėja gimnazijos bendruomenei kilo prieš keletą metų.

Šią idėją įgyvendinti mums pavyko dalyvaujant „UAB „IKEA Industry Lietuva paskelbtame projektų konkurse, kurį laimėjome ir projekto įgyvendinimui buvo skirta finansinė 2600 eurų parama.

Projekto įgyvendinimas sutelkė visą Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenę: mokytojai, mokiniai, tėvai projektavo tako dizainą, ruošė atskiras zonas, pasirūpino natūraliomis medžiagomis įvairių zonų  paviršiaus dangai. Taką įrengti padėjo ir buvę gimnazijos mokiniai.

Įrengtas 50 metrų ilgio, 1,5 metro pločio sveikatinimo takas, kurį sudaro 25 zonos  su septyniolika dangų iš įvairių natūralių medžiagų: smėlio, žvyro, smulkių akmenų, stambesnių akmenų, stambių akmenų, medžio žievės, eglių kankorėžių, pušų kankorėžių, medžio kūbikų, akmenų mišinio, čerpių skaldos, medžio mulčiaus, akmens mozaikos, dekoratyvinio stiklo, medžio kaladėlių, smulkios skaldos.

Tako viduryje pastatytas nedidelis fontanas.

Poilsio zonoje pasodinti dekoratyviniai medžiai, dekoratyviniai krūmai, pastatyti suoliukai ir nuteistas 12 metrų grindinio plytelių takas.

Pavasarį numatoma sutvarkyti zoną tako viduryje ir aplink taką (apsodinti vaistiniais, dekoratyviais augalais ir gėlėmis, pagal galimybes įrengti mini baseiną).

Ateityje numatoma tęsti sveikatinimo tako ir įvairių kitų funkcionalių ir aplinką puošiančių erdvių kūrimą gimnazijoje.

Tako atidarymo šventėje dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos, UAB „IKEA Industry Lietuva“, Kazlų Rūdos švietimo, kultūros įstaigų atstovai.

Gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė, pradėjusi šventę, pasidžiaugė, kad projektas įgyvendintas - visų bendromis pastangomis įkurtas sveikatinimo takas, kuriuo galės naudotis ne tik gimnazijos bendruomenės nariai, bet ir miestelio gyventojai.

Sveikinimo žodžius tarė UAB „IKEA Industry Lietuva“ atstovai Emilija Jelisejeviene, tvarios plėtros vadovė, projektų koordinatorė, Karolis Jonaitis, baldų gamyklos direktorius, Erika Motiejauskienė, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Beta Zaveckienė, Kazlų Rūdos savivaldybės švietimo skyriaus vedėja, Renaldas Janušauskas, parapijos klebonas.

Simboliškai taką atidarė grupelė gimnazistų, skambant relaksacinei muzikai, basomis, prieš laikrodžio rodyklę (pagal S. Kneipo sveikatinimo teoriją) ėję taku. Pirmųjų praėjusių taką nuotaika buvo puiki. Jie teigė, kad pojūčiai, einant skirtingomis dangomis, buvo įvairūs, kad jie taku galėtų eiti dar ir dar kartą.

Renginio vedėjos Augustė ir Simona, teigė, kad „Pojūčių takas“ bus puiki priemonė skatinanti gimnazijos bendruomenės narius ir miestelio gyventojus  daugiau judėti, ugdytis sveikos gyvensenos nuostatas, leisti  laisvalaikį gryname lauke, džiaugtis gražia erdve, suteikiančia teigiamas emocijas. Čia bus organizuojamos įvairios sveikatinimo veiklos, vedamos pamokos.

Dėkojame UAB „IKEA Industry Lietuva“ už finansinę paramą, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokytojams, mokiniams, personalo darbuotojams, tėvams, buvusiems mokiniams už pagalbą įrengiant taką.

Projekto įgyvendinimo darbo grupė