Šiais metais mūsų gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Ar Kazlų Rūdoje gera gyventi?“. Projekto tikslas buvo atlikti Kazlų Rūdos gyventojų sociologinį tyrimą. Remiantis stebėjimo, informacijos rinkimo ir gyventojų apklausos duomenimis, apibendrinti gyvenamosios vietovės gamtinius ir socialinius bruožus, pateikti išvadas.

Pirma veikla buvo lankomiausių vietų Kazlų Rūdoje lankymas. Mes aplankėme visas kultūrines, pažintines, socialines bei ekonomines Kazlų Rūdos miestelio vietas ir jas visas nufotografavome. Surinkome informacijos apie vietovės verslumą, Kazlų Rūdoje veikiančias įmones. Pabendravome su vietos verslininkais.

Antra veikla buvo gyventojų apklausa pagal keturias amžiaus grupes. Buvo pateikti klausimai, susiję su gyvenimo Kazlų Rūdoje kokybe ir jos gerinimu. Tyrimai parodė, kad visų amžiaus grupių lankomiausia miestelio vieta yra parduotuvės, daugelis mėgsta sportuoti, vaikščioti po parką, mišką. Didžioji dalis visų gyventojų mano, kad Kazlų Rūda yra tikrai gražus miestelis, daugelis didžiuojasi juo, jo išvaizda ir aplinkiniais miškais. Dauguma apklaustųjų mano, jog miestelyje trūksta pramogų, ypač jaunimui. Išryškėjo pagrindinės miesto problemos – netvarkomos gatvės, šaligatviai, užterštumas. Gyventojams Kazlų Rūdoje malonu gyventi, nes čia ramu ir patogu susisiekti su artimaisiais. Žmonės ateityje tikisi daugiau pramogų, gatvių kokybės pagerėjimo.

Trečia mūsų veikla buvo statistinių duomenų apie miestelio gyventojus rinkimas. Lankėmės Kazlų Rūdos seniūnijoje, daug duomenų radome internete. Žemiau pateiktose schemose galima matyti, kaip bėgant laikui keitėsi gimstamumas, mirtingumas, gyventojų skaičius ir natūralus gyventojų prieaugis Kazlų Rūdoje. 2013 m. Kazlų Rūdos mieste jau gyveno tik 6346 žmonės. Iš to galime matyti, kad gyventojų skaičius pastebimai mažėja, miestelyje daug metų yra neigiamas gyventojų prieaugis, daug gyventojų išsikelia gyventi į kitus miestus ar išvyksta į užsienį.

Koks tyrimas be palyginimo su kitais miestais. Per šiuos mokslo metus aplankėme Šiaulių ir Kauno miestų pažintines-kultūrines vietas, išbandėme keletą siūlomų edukacinių užsiėmimų. Buvo labai smagu.

Apibendrinant tyrimo rezultatus padarėme išvadą, kad Kazlų Rūdos miestelyje gyventi išties gera, o iškilusias savo miestelio problemas turime stengtis išspręsti patys. Tik mūsų visų pastangomis Kazlų Rūda bus graži...

Projekto dalyvė Rita Gurgždaitytė, I a klasė

Pateikiami iš projekto kai kurie statistiniai duomenys

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas