,,Mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais”- taip apie mokslą kalbėjo mokslininkas Albertas Einšteinas. Pritardami šiai minčiai, kaip ir kasmet projekto „Tyrėjų klubas“ dalyviai mokslo metus užbaigė moksline-praktine konferencija „Tyrėjų valanda“, kuri vyko gegužės 4 dieną . Projekto „Tyrėjų klubas“ nariai pristatė per mokslo metus sukauptas idėjas, įgyvendintas savo sukurtuose tyrimuose, eksperimentuose.

Konferencijoje buvo pristatomi pranešimai:

„Apšvietos tyrimas“ (2b klasės mokinės Ieva Gimževskytė ir Justė Greifenbergerytė);

„Garso bangų vizualizacija“ (2 b klasės mokiniai Jonas Dabrila, Domantas Bražiūnas, Matas Ramanauskas);

„Baterija iš eurocentų“ (2b klasės mokiniai Rokas Lepšys ir Ainis Kristoforas Ališauskas);

„Akies persistencijos tyrimas“(4c klasės mokinys Simas Bašinskas).

Tyrimuose buvo naudojamos įvairios buitinės, mokiniams lengvai prieinamos priemonės, tačiau „jaunieji tyrėjai“ sugebėjo sukurti tikrą mokslo magiją: smalsūs žiūrovai turėjo galimybę pamatyti prietaisą, kurio pagalba virpantis veidrodis sukūrė tikrą šviesos „šokį“, valdomą balsu, įsitikinti, kaip akies persistencija kartais mus „apgauna“ labai greitame vaizde (kaip, pavyzdžiui, besisukantis lėktuvo propeleris), įvertinti apšvietos kiekį mokykloje ir netgi ištyrinėti galvaninį elementą, sukurtą iš eurocentų!

Mokiniai, kūrę pranešimus, buvo vertinami už: originalumą, įtikinamumą, specialiuosius efektus  ir, žinoma, mokslo magiją. Projekto ,,Tyrėjų klubas” vadovės Daiva Vaišnorienė ir Rita Martinkienė apdovanojo visus dalyvius šauniais prizais - knygomis, kurios ir toliau skatins mokinių žingeidumą.

Rita Gurgždaitytė ir Augustė Sovaitė (1a klasė)

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas