Gimnazijoje vyko akcija ,,Veiksmo savaitė be patyčių“, kurios tikslas – visais įmanomais būdais atkreipti  dėmesį į patyčių problemą ir skatinti draugiškus ir supratingus mokinių tarpusavio santykius, kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių, formuoti nuostatą, kad netinkamas elgesys mus visus skaudina. Kovo 21 ir 23 dienomis vyko vienas iš „Savaitės be patyčių“ renginių –  į mokyklą atvykusi savanorė iš Turkijos Tugce 1-4 klasių mokiniams skaitė paskaitą apie patyčias. Angliškai kalbančiai merginai vertėjavo 2c klasės mokinys Arminas.

Tugce pristatė pranešimą apie patyčias, uždavė mokiniams įvairių klausimų, susijusių su šia tema. Taip pat savanorė aptarė kitą labai svarbią problemą - internetines patyčias, ieškojo jų sprendimų būdų. Vėliau Tugce  parodė keletą filmukų apie tai, kaip į patyčias reaguojama bei kaip su jomis tvarkomasi kitose šalyse. Tiesa, pati Tugce priklauso organizacijai, kovojančiai už lygias moterų teises. Po filmukų peržiūros vienam iš paskaitos klausytojų buvo pateikta praktinė užduotis su „nauju klasioku“- t.y. manekenu. Akivaizdus jo trapumas įrodė, kad labai sunku ištaisyti padarytą žalą, atsiprašyti. Įžeisti ar įskaudinti žmonės niekada nebebūna tokiais, kokie buvo. Vėliau mokiniai ant popierinių gėlyčių užrašė tai, kas jų nuomone, yra laimė. Renginio pabaigoje gėlytės buvo įsmaigstytos į vazonus, kuriuose patys pasėjo velykinę žolytę. Paskaita neprailgo, buvo įdomu klausytis savanorės minčių apie šios opios problemos sprendimo būdus. Kovo 22 dieną vyko Vandens dienos minėjimas, kurio metu vyko viktorina, mokiniams buvo dalinami vandens buteliukai. Vyko piešinių ,,Patyčios bijo tavo nepritarimo“, rašinių ,,Ko reikia, kad būtų laiminga šeima?“ konkursai. Kovo 24d. gimnazijos mokinės Rūta Balčiūnaitė ir Meda Krašinskaitė vyko į respublikinę konferenciją ,,Tikslas – draugiška mokykla. Esama situacija ir geroji patirtis“, kuri vyko Griškabūdžio gimnazijoje.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas