Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos kieme įrengto „Pojūčio terapijos tako“ vizualizacija.Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenė 2016 m. rudenį pateikė paraišką dalyvauti UAB „IKEA INDUSTRY LIETUVA“ organizuotame projektų rėmimo konkurse.

Gimnazijos bendruomenė konkursui parengė projektą „Pojūčių terapijos takas“ pagal remiamą veiklos sritį „projektai, skirti vaikų gerovei“.

Šių metų sausio mėnesį gimnazija iš UAB „IKEA  INDUSTRY LIETUVA  gavo patvirtinimą, kad  projektui yra skirtas finansavimas. Pasirašyti reikiami dokumentai ir pradedamas projekto įgyvendinimas.

Tako įkūrimo  idėja  kilo gimnazijos  bendruomenės nariams apsilankius Birštono Kneipo sode ir artimiau susipažinus su  kunigo,  natūrapato S. Kneipo filosofija ir sveikatinimo teorija, kurią sudaro 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.

Projekto tikslas: įkurti netradicinę, edukacinę, patrauklią ir sveikatinimui stiprinti skirtą erdvę Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos teritorijoje.

Projekto uždaviniai:

Įruošti pojūčių terapijos (sveikatingumo) taką, paremtą S. Kneipo sveikatinimo teorija.

Skatinti bendruomenės narių poreikį stiprinti  savo sveikatą, ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas, prasmingai leisti laisvalaikį.

Organizuoti ir įgyvendinti edukacinius užsiėmimus.

Gražinti gimnazijos ir miestelio aplinką.

Kaip atrodys šis takas ir kuo jis bus naudingas?

Take bus įrengtos įvairių pojūčių zonos:

  •  įvairaus paviršiaus tako danga iš natūralių medžiagų   (dalis  paviršiaus iš kankorėžių, dalis iš akmenų, dalis iš eglių šakų, smėlio ir kt.). Take vaikščiojama basomis. Įvairaus aštrumo danga stiprina kraujotaką, kvėpavimo sistemą, imunitetą, mažinama ortopedines problemas.
  • kvapų ir grožio zona (įvairūs vaistiniai augalai levandos, šalavijai, čiobreliai, melisos, dekoratyviniai augalai ir kt). Kvapų galia žinoma jau senai. Ji sumažina įtampą, stresą pakelia darbingumą, geriną nuotaiką.
  • vandens zona su mažu vandens fontanu ir mini baseinu. Šalto vandens terapija kojoms ir rankoms stiprina visą žmogaus organizmą, gerina imunitetą.
  • Suoliukų zona – apmąstymo vieta, minčių ir aplinkos harmonija.

Įrengtas pojūčių takas bus puiki priemonė skatinanti gimnazijos bendruomenės narius  ir miestelio gyventojus judėti, gilintis į pojūčius, ugdytis sveikos gyvensenos nuostatas, gryname ore praleisti laisvalaikį, džiaugtis gražia erdve, suteikiančia teigiamas emocijas.
Gimnazijos bendruomenė take  rengs įvairias sveikatinimo popietes, aktyvias pertraukas mokiniams, kviestiniai lektoriai netradicinėje  erdvėje  ves sveikatingumo užsiėmimus.

Be to ši erdvė bus tikslingai panaudojama ugdymo procesui:  kūno kultūros, biologijos ir kt. pamokoms bei popamokinei veiklai organizuoti.

Sukurta netradicinė sveikatinimo erdvė  atliks ir estetinę funkciją.

Gražiai  sutvarkyta aplinka kels motyvaciją, ugdys teigiamas nuostatas, puoš  mūsų miestelį.

Džiaugiamės, kad laimėjome projektą ir su visa bendruomene galėsime įgyvendinti gražią ir naudingą idėją.

Projekto rengimo grupė

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos kieme įrengto „Pojūčio terapijos tako“ vizualizacija.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas