2016 m. rudenį gimnazija pateikė Europos savanorių tarybai paraišką, dalyvauti ERASMUS+ projektų konkurse, priemonėje KA 1 – mobilumas mokymosi tikslais. Džiaugiamės, kad šis projektas buvo patvirtintas ir jau 2017 m. vasario 1 d. pradėsime jį vykdyti. Gimnazijos bendruomenė priims savanorę – merginą iš Turkijos, kuri penkis mėnesius, drauge su gimnazijos bendruomene inicijuos, vykdys bei dalyvaus įvairiose veiklose. Šis projektas – puiki galimybė ugdyti kūrybiškumą, komunikavimo bei lyderystės įgūdžius, plėsti akiratį.

Programos Erasmus+ Europos savanorių tarnybos projektas

„First Wave of EVS in Marijampole Region“

(liet. „Pirmoji Europos savanorių tarnybos banga Marijampolės regione“)

Projekto trukmė: 12 mėnesių (2017.01.01 – 2017.12.31)

Projekto numeris: 2016-3-LT02-KA105-005088

Projekto tikslas – populiarinti Europos savanorių tarnybos savanorsytės principus Marijampolės regiono įstaigose, priimant Turkijos jaunuolius ilgalaikei bendruomeninę naudą teikiančiai savanorystei.

Trumpas projekto aprašymas

             Šis Europos savanorių tarnybos projektas yra orientuotas į tarptautinę ilgalaikę savanorystę. Jauni savanoriai iš Turkijos atvyks į Lietuvą, į Marijampolės regioną, kuriame savanorystės praktika yra labai nedaug plėtota. Idėja šiam projektui užgimė, kai pastebėjome, kad mūsų įstaigose tobulinti bei plėtoti savo žinias, kompetencijas ir įgūdžius projektų administravimo, dizaino ir vizualinio meno, komunikacijų ir renginių bei informacinių technologijų srityse gali visi jauni asmenys iš Marijampolės regiono, Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

            Savanoriai šiame projekte veiks įvairiose srityse, kur galės neformaliojo ugdymo principais įgyti bei įsisavinti naudingos patirties. Šio projekto dalyviai yra jauni asmenys, kurie yra neseniai baigę vidurinius arba aukštuosius mokslus bei nusprendę save išbandyti savanoriaujant užsienio šalyje bei įgyjant naujos bei labai reikalingos patirties. Šiuo projektu planuojama, kad savanoriai savo savanoriavimo laikotarpio pabaigoje gebėtų savarankiškai elgtis, atlikti užduotis bei veiklas toje srityje, kurioje savo gebėjimus tobulino savanorystės metu. Taip pat projekto metu bus stengiamasi virtualioje erdvėje perteikti savanorių bei mūsų komandos narių išgyvenimus, džiugesio emocijas, pasiektus rezultatus ir naujai išmoktą informaciją. Visos žinios, kompetencijos bei įgūdžiai, kuriuos savanoriai įgis arba patobulins šio projekto metu, bus labai naudingos šiems savanoriams ateityje, plėtojant panašios paskirties jaunimo projektus ar siekiant aukštų karjeros tikslų.

Savanoriai:

  • Gökhan Kayim (23 m.) - savanoriauja Marijampolės „Draugystės“ bibliotekėlėje (2017 m. vasario 1 d. - lapkričio 31 d.);
  • Tuğçe Alemdar (26 m.) - savanoriauja Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje (2017 m. vasario 1 d. - birželio 30 d.);
  • Yaren Saltoğlu (19 m.) - savanoriauja Kalvarijos gimnazijoje (2017 m. vasario 1 d. - birželio 30 d.).

Projekto partneriai:

  • Viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“ (koordinuojančioji organizacija);
  • Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka (priimančioji organizacija);
  • Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija (priimančioji organizacija);
  • Kalvarijos gimnazija (priimančioji organizacija);
  • Natūralaus gyvenimo asociacija (siunčiančioji organizacija).

Daugiau informacijos apie projektą – www.europa.eu puslapyje.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis pagal Erasmus+ programą.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas