Smagus važiavimas dviračiais, pasportavimas ant treniruoklių, grynas oras, mineralinio vandens stiklinė, skanus obuolys, naudingos žinios apie judėjimo reikšmę žmogaus organizmui  bei sveiką gyvenimo būdą, puiki nuotaika – visa tai patyrė grupė Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistų dalyvavusių sveikatingumo popietėje, pagal gimnazijoje vykdomą sveikatingumo projektą „Gyvenk sveikai 4“.

O dabar viskas išsamiau. Antradienio popietę, grupė projekto dalyvių, lydimi mokytojų, išvyko į Birštoną. Čia jie dalyvavo sveikatingumo popietėje „Judėjimas ir grynas oras – tai sveikata‘“.

Birštone, išsinuomavę dviračius,  gimnazistai dalyvavo 15 kilometrų žygyje dviračių ir pėščiųjų sveikatingumo take „Žvėrinčiaus takas“. Žygį dviračiais pradėję Birštono centre, dalyviai išklausė sveikatingumo paskaitą, kurią vedė lektorė  Vilija Rutkauskienė. Gimnazistai pagilino žinias  apie sveiko gyvenimo būdo naudą organizmui, susipažino su čia esančiomis sanatorijomis. Sužinojo, kad nuo seno šis miestas garsėja įvairiomis sveikatinimo procedūromis.

Buvetėje gimnazistai gėrė mineralinį vandenį, trykštantį iš žemės gelmių, kuris yra labai naudingas žmogaus organizmui. Visi žinojo garsiuosius Birštono mineralinius vandenis „Vytautas‘, ir „Birutė“, o  lektorė  priminė, kad Birštono krašto įžymybė mineralinis vanduo „Vytautas” – daugiausia mineralinių medžiagų Baltijos šalyse turintis,  pirmasis ir seniausias lietuviškas mineralinis vanduo, gaminamas nuo 1924 m.

Keliaudami toliau užsukome į miesto parką, kur pasportavome ant puikių treniruoklių. Vėliau smagiai važiavome toliau „Žvėrinčius taku‘.

Kelionės metu lektorė mums papasakojo  ir apie miesto istoriją. Aplankėme Vytauto kalną, Vytauto paminklą.

Gimnzistai dar kartą įsitikino, kad grynas oras, judėjimas – tai gera nuotaika, teigiamos emocijos, sveikatos stiprinimas.

 

Projekto dalyviai
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas