Š.m. balandžio 29 dieną Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos vyresnių klasių mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su keliautoja ir savanore Jūrate Jucikaite. Šis susitikimas buvo organizuotas pačių gimnazistų iniciatyva. Abiturientams  artėja laikas, kai užvėrus gimnazijos duris,  iškils klausimas - kas toliau? Ne vienas yra pamąstęs apie savanorystę. Bet kas tai ? Kaip tapti savanoriu? Kas ta savanorystė? Nuo ko pradėti?  Daugeliui tikrai neaišku. Tuo tikslu ir vyko šis susitikimas.

Jūratė Jucikaitė yra kazlųrūdietė ir pusę metų savanoriavo Centrinėje ir Pietų Afrikoje. Užbaigus Lietuvoje politikos mokslus, mergina pati susirado nuošalų Afrikos kaimelį, kur praleido  2 mėnesius mokydama mažylius anglų kalbos pradinėje mokykloje. Gimnazistai susidomėję klausėsi pasakojimo apie gyvenimą šioje šalyje, papročius, tradicijas., sužinojo, kaip tapti savanoriu, nuo ko pradėti.

Jūratė papasakojo, jog norint tapti savanoriu, pirmiausia reikia būti labai stipriu žmogumi, tiek fiziškai, tiek emociškai, nes atsidūrus tokiuose kraštuose tikrai tenka patirti ne tik kultūrinį šoką. Savanoriaujant tokiose šalyse, kur nėra nei elektros, nei kitų patogumų, kai kaime yra tik vienas šulinys, pasikeičia žmogaus pasaulėžiūra. Tačiau savanorystė turi ir savo pliusų. Atsiranda galimybė susipažinti su nauja kultūra, naujais žmonėmis, galimybė pakeliauti, įgyti darbo patirties, kuri ypač vertinama stojant į magistrantūros studijas užsienio universitetuose. Tik svarbu suvokti, kad savanorystė - tai neatlygintina veikla, už kurią negaunamas atlyginimas.

Virginija Gustainienė
Ugdymo karjerai koordinatorė
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas