Dar kovo mėnesio pradžioje  iš Istorinės Prezidentūros Kaune gavome pakvietimą dalyvauti žinių turnyre, skirtame Lietuvos valstybės Prezidento institucijos įkūrimo 95 – mečiui paminėti. Šiame turnyre dalyvavo dar keturios gimnazijos, kurioms suteikti Lietuvos Respublikos Prezidentų vardai tai:  Kauno Antano Smetonos, Ukmergės Antano Smetonos, Kaišiadorių Algirdo Brazausko ir Raseinių Jono Žemaičio gimnazijos.

Komandų laukė penki turai, pareikalavę rimto pasirengimo ir  nemažai pastangų: gimnazistams teko prisiminti ir pasikartoti  1918–1940 m. ir antrosios Nepriklausomos  Lietuvos politinį kontekstą, giliau pasidomėti, kaip keistėsi Konstitucijų nuostatos, atidžiau panagrinėti to meto politikos įvykius bei patyrinėti Prezidentų biografijas.

Vėliau žaidimo dalyvių laukė specialus Prezidentės Dalios Grybauskaitės surengtas turas.

Su didžiuliu azartu Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimanzistų komanda -  Stašinskaitė Gabija, Vasiliauskas Erikas 4a, Makarevičiūtė Arūnė 3d,  Kvietkauskaitė Greta 3a,  Rimša Normantas 2a,  Pipiras Simonas 2a,  Grigas Domantas 2a - susirungė „protų kovose“. Pirmajame turnyre komandai sekėsi sunkiau.

 Tačiau Prezidentės Dalios Grybauskaitės  surengtame ture,  ypač atkakliai kovoję, gimnazistai užėmė 1-ąją vietą.

Renginyje dalyvavo ir turnyro dalyvius bei nugalėtojus pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė,  Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Po net kelias valandas trukusio intelektualinio žaidimo, gimnazistai namo išvyko pilni įspūdžių – įdomios ir savo žinias leidžiančios patikrinti užduotys bei susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidente buvo naudinga, įdomu ir prasminga.

Greta Kvietkauskaitė,
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija, 3a klasė

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas