Lietuvos meno kūrėjų asociacija ( LMKA ) nuo 2011 metų įgyvendina iš Europos socialinio fondo lėšų finansuojamą projektą „ Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija dalyvauja šio projekto veikloje ir nuo 2011 metų gauna nemokamą 11 kultūros žurnalų prenumeratą.

2013 metais gimnazija buvo atrinkta dalyvauti ir kitoje projekto AKIM veikloje. Tai „ Meninės kūrybos mokymai mokyklose“.

Į gimnaziją šiais mokslo metais atvyks 5 skirtingų šakų menininkai: dainininkė, rašytojas, kompozitorė, aktorė ir žurnalistas. Jie ves 4 teorines meninės kūrybos pamokas ir 1 kūrybines dirbtuves.

Šis projektas atveria platesnį kultūros suvokimą, kelia mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą, skatina pačius įsijungti į kultūros procesą. Tiesioginis menininko ir mokinio kontaktas - tai raktas įgyvendinant šį projektą.

Šaltą sausio 23 d. pirmą kūrybinę pamoką gimnazijoje  vedė dainininkė Judita Leitaitė. Netradicinė meninė pamoka – diskusija buvo paremta gyvenimiška patirtimi, pastebįjimais.  Įžymi   dainininkė dainavo, juokavo, atsakinėjo į mokinių klausimus. Visus sužavėjo jos nuoširdumas ir paprastumas ir,aišku, nuostabus balsas.

Vasario 10 dieną į gimnaziją vesti meninės pamokos atvyks rašytojas A. A Jonynas.

Danutė Šimienė
Bibliotekos vedėja,