Lapkričio 15 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos „Bendraukime ir būkime kartu“ projekto dalyviai bei jų vadovės Ineta Peknerienė ir Danutė Šimienė,  išvykome į Birštoną .

Kadangi 2013 m. paskelbti Sveikatingumo metais, todėl  pasirinkome edukacinę programą „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“.

Maloniai mus sutikusi  muziejaus darbuotoja, supažindino su miesto istorija, sužinojome, kad Birštono mineralinių vandenų šaltiniai buvo žinomi nuo senų laikų, su mineraliniais vandenimis siejama ir kurorto įsikūrimo pradžia, tai 1846 metai.

Birštono šaltinių vanduo iki šiol naudojamas gydymui ir vartojimui. Kurorto teritorijoje yra 13 eksploatacinių mineralinio vandens gręžinių.

Išgirdome, kad iki šių dienų Birštone veikia seniausia mineralinio vandens pilstymo įmonė Lietuvoje, savo veiklą pradėjusi 1924 m., kai buvo ypač populiaru gurkšnoti mineralinį vandenį „Vytautas“, „Birutė“. Tačiau kurorte nereikia pirkti mineralinio vandens. Tikro nekarbonizuoto mineralinio vandens „Vytautas“ galima paragauti sanatorijų „ Tulpės“ ir „Versmės“ biuvetėse.

Edukacijos pabaigoje vyko mineralinio vandens degustacija.

Ne tik unikalūs gamtiniai ištekliai, bet ir išskirtinis šios vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Todėl ir mes po edukacinio užsiėmimo lipome į Vytauto kalną , grožėjomės Nemuno vingiuose esančiais miškais, gėrėjomės skulptoriaus G. Jokūbonio sukurtu paminklu „Vytautas Didysis“

J. Marcinkevičius apie šį kraštą rašė: „Palaimintos vietos, reto vaizdingumo apylinkės. Atrodo, kad net ir senas Nemunas, smarkiai plušėjęs jas kuriant, liko pats jų grožio pakerėtas- ir ėmė puldinėti iš vieno krašto į kitą.... Tai ir apsisukusi seniui galva, ir pats ėmęs nebesuprasti į kurią pusę teka, kur link savo vandenis plukdo.

Ačiū jam už šį apsvaigimą, sukūrusį unikaliausią gamtos paminklą- 65 kilometrų ilgio Didžiąsias Nemuno kilpas. Nė viena Europos upė nėra šitaip pasidarbavusi“

Trumpa rudens diena prabėgo greitai, bet su teigiamomis emocijomis grįžome namo.

Projekto „ Bendraukime ir būkime kartu“ dalyviai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas