Projekto ,,Bendraukime ir būkime kartu“ dalyviai spalio 4 dieną išvykome į Trakus. Neįgaliųjų užimtumo centre dalyvavome edukacinėje programoje – Natūralaus bičių vaško žvakių gamyba.

Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Žvakės visada turėjo paklausą ir vertę. Edukacinio užsiėmimo metu sužinojome, kad žvakėms lieti buvo naudojamas bičių vaškas.

Užsiėmimą vedęs bitininkas papasakojo apie bites, jų gyvenimą. Mokė lieti įvairių formų suvenyrines žvakutes. Išmokome ne tik žvakių liejimo amato paslapčių, bet ir patyrėme tikrą kūrybinį džiaugsmą. Buvome vaišinami medumi.

Pasibaigus užsiėmimui grožėjomės Trakais. Skaičiuojama, kad ir dabar Trakuose gyvena apie 60 karaimų, matėme jų maldos namus – kenesą ir veikiančią karaimų mokyklą.

Savito kolorito Trakams teikia ir karaimų mediniai namai, su trimis langais į gatvę. Vėliau ėjome ragauti karaimų patiekalo – kibinų.

Matyt, Trakai yra ta išskirtinė vietovė, iš kurios mums nesinorėjo išvažiuoti. Kaip kitaip, juk Trakai asocijuojasi su didinga Lietuvos istorija.

Turiningai, prasmingai projekto dalyviai praleidę dieną pavargę, bet linksmi grįžome namo.

Milda Šilingytė
3b klasės mokinė
projekto ,,Bendraukime ir būkime kartu“ dalyvė