Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų dienų. Šią dieną  visa Europa mini jau nuo 2001 metų. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Šiais metais mūsų gimnazijoje taip pat vyko renginys gražiu pavadinimu „Opa opa po Europą“. Ant visų kabinetų durų galima buvo perskaityti kabinetų pavadinimus keturiomis kalbomis – lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų. Renginio metu gimnazistai galėjo apžiūrėti parodą, kurioje puikavosi įvairūs daiktai,  parvežti iš Anglijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų Europos šalių. Čia galėjai pamatyti ir Big Beną, raudoną dviaukštį autobusą, telefono būdelę (maketai), be kurių neįsivaizduojama Anglija, ir „matrioškas“ bei senovinį „samovarą“, kurie geriausiai atskleidžia rusų tautos dvasią, taip pat vokišką atributką.

Gimnazistai pasitikrino savo žinias kalbų viktorinoje (rusų, anglų, vokiečių). Neabejingi viktorinai liko ir patys mokytojai, kurie noriai atsakinėjo į viktorinos klausimus.     

Smagiausiu akcentu tapo gražiausio užsienietiško žodžio rinkimai. Jais tapo: smile, love (anglų k.), danke, lieben, mutter (vokiečių k.), mama, liubov (rusų k.). Per pertraukas gimnazijoje skambėjo muzika užsienio kalbomis, buvo demonstruojami animaciniai filmai anglų, rusų, vokiečių kalbomis.

Antrą šventės dieną rinkomės apdovanojimams. Buvo apdovanoti gimnazistai, daugiausiai žinoję apie Angliją, Vokietiją, Rusiją ir užėmę prizines vietas: tai Povilas Dabrila, Erikas Vasiliauskas, Milda Vaišnoraitė, Agnė Jankauskaitė ir kiti gimnazistai. Nuoširdų ačiū norim pasakyti 2a klasės mokiniams, padėjusiems organizuoti šią šventę.

Virginija Gustainienė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas