Nors už lango buvo niūru, lietingas oras nepriminė žaliuojančio pavasario, balandžio penktoji buvo džiaugsminga diena Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje.

Jau keletą savaičių ruošėmės ir nekantriai laukėme atvykstančių svečių iš Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos.

Su šios mokyklos gimnazistais draugiškus ryšius užmezgėme įgyvendindami pilietinio ir tautinio ugdymo projektą „Istorinės atminties takais 6“. Dar rugsėjo mėnesį, pagal projekto programą,  Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistai susitiko su Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos gimnazistais ir mokytojais Šalčininkuose. Gražus priėmimas, nuoširdi bendra vakaronė ir keliavimas po Šalčininkų – Vilniaus krašto istorines – kultūrines vietas visiems paliko malonius įspūdžius ir norą bendrauti.

Penktadienio popietę su džiaugsmu sutikome į gimnaziją atvykusius mūsų draugus – projekto partnerius iš Šalčininkų. Susitikimas prasidėjo pažintimi su Kazlų Rūdos miestu.

Mūsų gimnazistai, projekto dalyviai,  buvo gidai svečiams po mūsų miestą, taip pat visi kartu aplankė ir miškų muziejų.

Kita dalis gimnazistų, projekto dalyvių, gimnazijos technologijų kabinete, gamino gardų, šiltą maistą svečiams.

Grįžę po ekskursijos ir pavakarieniavę visi dalyviai  rinkosi į vakaronę aktų salėje.

Vakarą pradėję Justas ir Agnė pasidžiaugė užsimezgusia draugyste tarp dviejų gimnazijų ir pasiūlė  kartu pažiūrėti projekto dalyvių sukurtą filmą „ Istorinės atminties takais 6. Šalčininkų -  Vilniaus krašto istorinės kultūrinės vietos.“

Visiems buvo malonu prisiminti nuostabias kelionės akimirkas bei viešnagę Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje.

Vėliau svečius sveikino Laimis, Justas ir Dovydas, dovanodami savo atliekamą dainą, o nuotaikingą šokį parodė 2c klasės mergaitės.

Pirmą vakaronės dalį baigė šalčininkiečiai, kurie  mums padainavo savo kūrybos dainą apie mokyklą, šoko šokį ir padovanojo skanų šakotį.

Antrą vakaronės dalį vedančios Arūnė ir Paulina, visus įsuko į liaudišką šokį, organizavo įvairius žaidimus. O kiek įvairių  emocijų virė išbandant jėgas istoriniame protų mūšyje!

Tarp žaidimų ir šokių,  vakaronės dalyviai vaišinosi mūsų gimnazistų keptais pyragais ir arbata.

Laikas  bėgo labai greitai, net nepajutome kaip pralėkė keletas valandų ir jau ganėtinai vėlai, tačiau labai nenoriai, iškeliavome į namus.  Svečiai liko nakvoti gimnazijos sporto salėje.

Vakaronė buvo smagi, šilta ir nuotaikinga. Labai smagu buvo pabendrauti su senai matytais ir naujai sutiktais mokiniais iš Šalčininkų gimnazijos.

Ankstyvą šeštadienio rytą, išlydint svečius, buvo liūdna, bet kvietimas vėl atvykti į Šalčininkus praskaidrino išsiskyrimo nuotaiką.

Nuoširdžiai dėkojame projekto „Istorinės atminties takais“ vadovei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vaida Juškienei, teatro mokytojai Odetai Pučinskienei, technologijų mokytojai  Oksanai Janauskienei ir visiems projekto dalyviams bei gimnazistams, kurie prisidėjo prie susitikimo organizavimo.

Arūnė Makarevičiūtė
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos