Buvo netikėta ir labai malonu, kai dar ankstyvą rudenį sulaukėme gražaus laiško ir pasiūlymo iš buvusio gimnazisto Martyno Orkino.

Savo laiške jis raše “norėčiau pasidalinti su dabartiniais gimnazistais savo žiniomis ir patirtimi renkantis profesiją ir ateities kelią. Tokiame susitikime – diskusijoje  gal pageidautų dalyvauti ir daugiau buvusių gimazistų, kurie galėtų pristatyti teisės, ekonomikos, medicinos, informacinių technologijų, elektronikos bei kitų sričių studijas, karjeros galimybes.

Gražią  įdėją įgyvendinome  lapkričio 19 d.

Į diskusiją - susitikimą “Profesija. Kaip ją pasirinkti? aktų salėje rinkosi 2 - 4 klasių Kazlų Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistai. Čia jų jau laukė buvę 53 laidos gimnazistai, baigę gimnaziją prieš 11 metų: Rūta Martinaitytė - Didikė, Sandra Žemgulytė, Martynas Orkinas, Audrius Matusevičius ir 55 laidos gimnazistas Simonas Orkinas, vėliau prie jų prisijungė Mantas Varaška. 49 laidos gimnazistas.

 Šiandien šie žmonės jau baigę aukštuosius mokslus, daug pasiekę ir įsitvirtinę gyvenime.

Martynas baigė informatikos studijas Vilniaus universitete ir šiuo metu yra UAB “TIA Technology” vadovaujantis programinės įrangos inžinierius"

Rūta - Vilniaus universiteto Teisės fakultetą ir šiuo metu dirba advokate NORDIA BAUBLYS & Patners advokatų profesinėje bendrijoje,

Sandra - Kauno Medicinos Universitete vaikų odontologijos rezidentūros studijas ir šiuo metu dirba dėstytotoja Sveikatos Mokslų  Universitete - dėsto vaikų dantų gydymo ypatybes ir profilaktikos principus, bei dirba dviejose privačiose klinikose gydytoja-odontologe,

Audrius - kompiuterizuotų elektroninių sistemų studijas anglų kalba Vilniaus Gedimino technikos Universitete ir šiuo metu dirba UAB “Western Union” tinklo inžinieriumi,

Simonas - vadybos ir verslo administravimo studijas Vilniaus universitete,
šiuo metu eina vykdančiojo direktoriaus pareigas UAB "Diginet LT".

Mantas  - teisės studijas, dirba dėstytoju M. Riomerio universitete.

“Buvę gimnazistai pasidalijo ne tik savo studijų, darbo, bet ir gyvenimiška patirtimi, įvardino dabartines ir ateities perspektyviausias profesijas. Mes turėjome galimybę pateikti klausimų, kurie mums labiausiai rūpi, ir išgirsti atsakymus, paremtus jų įgyta patirtimi. Iš buvusių gimnazistų sulaukėme daugybės šaunių patarimų, kurie padės mums pasirinkti savo ateities profesiją,”- dalijosi įspūdžiais po susitikimo 4a klasės mokinys Justas Kmitas.

“Svečiai  mums davė patarimų, ne iš knygų ar iš straipsnių, bet iš savo gyvenimo patirties, kuriais pasinaudoję, studijas  galėsime paversti lengvesnėmis ir įdomesnėmis. Pokalbis su buvusiais gimnazistais neprailgo, nors truko virš trijų valandų, o tik praplėtė mūsų bendrą išprusimą, bei praturtino mūsų žinių bagažą,”- pridūrė 4a klasė mokinys Ernestas Janušaitis.

Šiems abiturientams pritarė ir kiti susitikime dalyvavę gimnazistai.

Mums, mokytojams, buvo labai smagu girdėti, kad mūsų buvusiems mokiniams puikiai sekasi, na o smagiausia, jog jie džiaugėsi, kad baigė būtent Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnaziją, kad yra dėkingi gimnazijos mokytojams, kurie juos mokė ir kurių dėka, jie turėjo pakankamą žinių bagažą mokytis aukštosiose mokyklose.

Kai paklausėme Martyno, kodėl jam kilo mintis apie tokį susitikimą, jis atsakė:   “jaučiausi skolingas gimnazijai”

Būtų labai smagu, jei tokio tipo susitikimai virstų tradicija - tokia mintis kilo ir buvusiems gimnazistams ir dabartiniams gimnazistams,  ir mokytojams.

Todėl jau dabar kviečiame ir kitų laidų gimnazistus pasidalinti mintimis apie savo karjeros kelią, gyvenimiška patirtį.

Jūs  esate visada  laukiami gimnazijoje.

Virginija Gustainienė
Ugdymo karjerai koordinatorė gimnazijoje

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas