Kai dirbama iš širdies, tai ir pačiam džiaugsmas, ir  šalia esantiems  gražu... Tikrai ne dėl pliusiuko į „kaupiamąjį“ taip gausiai susirinko ir iki pačių sutemų  lapkričio 21 dieną šurmuliavo tiksliesiems mokslams neabejinga gimnazijos vyrija bei fizikos uždavinius lengvai kremtančios ilgakasės. Per „Tyrėjų naktis“ užmegzta pažintis davė vaisių- iš Vilniaus universiteto atvažiavo trys vienas už kitą šaunesni svečiai. Ilgai ir kantriai laukti, prie vartų pasitikti Jaunieji fizikai atsivežė tiek aparatų ir sujungė tiek aparatūros, kiek gimnazijos salėj, ko gero, dar nebuvę per jokį šokių vakarėlį.

Prisistatę vaikinai pakvietė visus draugiškai susikabinti rankomis (už mažųjų pirštelių) ir pasisveikinti su Fizika. Deja, deja, nuovokūs gimnazistai pajuto klastą... Niekas, aišku,  nenukentėjo, tačiau visi suprato, kad nuobodžiauti neteks.

Jei iš pradžių dar nedrąsiai, tai paskui jau neraginami gimnazistai dalyvavo pačioje tikriausioje šou programoje. Nuotaikingi eksperimentai nepaliko abejingų. Kasdieninė šluota, kėdė su ratukais, dviračio ratas fizikų rankose virto pagalbinėmis priemonėmis, įrodančiomis vieno ar kito dėsnio veikimą. Šviečiantis raugintas agurkas, bananinis plaktukas, šaldyti sausainiai, dirbtinis griaustinis, nešiojamas vakarėlis, šerkšnas ir sprogimai, skaniausi pasaulyje čia ir dabar pagaminti ledai, stebuklingas azotas, padedantis išsišluoti grindis.... Visko ir nesuminėsi.

Išradingųjų fizikų entuziazmu užsikrėtę gimnazistai pamiršo ne tik geriausius draugus telefonus, bet, rodos, ir patį laiką. Nei kas norėjo, nei skubėjo namo, kai tokios atrakcijos vyko. Bet viskam ateina galas: lauke prasidėjęs šaunus vakarėlis lauke ir baigėsi, kai kurtinantis sprogimas sudrebino gimnazijos kiemą ir pusę  Kazlų Rūdos. Kaip ir buvo numatyta, aukų vėl nebuvo, nes juk ne kokie bemoksliai kvaileliai teroristai atvažiavo į gimnaziją, o universiteto fizikai, kurie išmano, ką daro.

Įspūdžių kupini susitikimo dalyviai gerąją žinią apie nepaprastus įvykius gimnazijos salėje paskleidė tarp draugų. Tie, aišku, pavydi ir gailisi, kad pražiopsojo tokį projekto „Tyrėjų klubas“ renginį. Tenka tik dėkoti mokytojoms Ritai Martinkienei ir Daivai Vaišnorienei, išjudinusioms gimnazistus, pakvietusioms ir priėmusioms svečius, ir laukti naujų susitikimų.

 

„Tyrėjų klubo“ nariai

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas