Ar kada esate girdėję apie jau aštuntą kartą Lietuvoje vykstantį renginį „Tyrėjų naktis“? Ne? Tuomet įdėmiai skaitykite, nes rugsėjo paskutinį penktadienį būrelis Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistų, kurių daugumą sudarė „Tyrėjų klubo“ nariai bei jų vadovė Daiva Vaišnorienė su mokytoju Žydrūnu Ožalu priešakyje, po 4 pamokų jau buvo pasiruošę vykti į įdomybių pilną KTU studentų miestelį, kuriame mūsų laukė populiarus projektas - „Tyrėjų naktis 2012“.

„Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Rugsėjo 28d. mokslo entuziastai turėjo puikią progą susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais darbais.

Atvykęs į Kauną kiekvienas dalyvis jau prieš kelionę buvo susidaręs individualią programą, pagal kurią žinojo kas juos labiausiai domina renginyje ir ką jie norėtų sužinoti vienoje ar kitoje mokslo srityje. Pasirinkimas buvo itin platus, todėl daugelis mokinių greitai išsibarstė ir vienas kitą sutiko, tik prieš grįžtant atgal į namus.

Pačiai teko apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse, aerobikos užsiėmimuose bei keliatoje auditorijų, kuriose didžiausią įspūdį paliko paskaita pavadinimu „Ar priimtina merginai pakviesti šokiui vaikiną, arba elgesio pagrindai, kuriuos verta išmanyti“.

Per vos 30 minučių sužinojome ne tik kaip pagal etiketą turėtų atrodyti tvarkingi vaikinų kostiumai, ar kokio aukščio gali būti merginų batelio kulnas, bet tuo pačiu lektorė atsakė į pagrindinį paskaitos klausimą – ar gali mergina pakviesti šokiui vaikiną? Na, o jei jums įdomu, atsakymą galite sužinoti mokykloje susiradę vieną iš renginio dalyvių.

Vakare, pilnas įspūdžių ir naujų žinių, mūsų keliautojų būrelis susirinko stebėti lazerių bei ugnies šou. Turbūt daugelis nesitikėjo tokios puikios šviesų projekcijos, o vėliau ir kaitinančių ugnies liežuvių, kurie atrodė suris lanką besukančią merginą ir vietoj nenustygstantį jos kompanijoną. Akys vos spėjo gaudyti viską, kas dėjosi KTU studentų miestely, todėl į pagalbas buvo pasitelktos fotoaparatų blykstės, kurios įamžino dieną pabaigiantį renginį.

Taigi, kaip ir po daugelio ekskursijų grįžome linksmi, galbūt šiek tiek pavargę, tačiau vis dar beplepantys, namų link vykstančiame autobusiuke. Visi draugiškai nusprendėme, jo misiją įvykdėme - sugebėjome ne tik linksmai, bet ir naudingai pasitikti savaitgalį.

Gabija Stašinskaitė
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos
3a klasės mokinė

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas