Šių metų rugsėjo 25 - ąją Kazio Griniaus gimnazijos devintokams ir dešimtokams praskaidrino mielos viešnios, jau antrąjį kartą aplankančios mūsų mokyklą. Tai nuoširdžiu optimizmu pasižyminčios folkloro aktorės Janina Matekonytė ir Kristina Bareikienė bei jų vaidinimas „Iš amžių glūdumos“.

Mokiniai su dideliu susidomėjimu stebėjo programą, kuri linksmino, žavėjo ir leido pajusti kitokį lietuviškos kalbos skambesį, supažindino su mūsų tautos kultūra ir istorija. Teatralizuotos pamokos metu išgirdom greitakalbę suvalkietę, išvydom dzūkišką scenos vaizdelį, stebėjom, kaip rišamas nuometas, klausėm sutartinių. Nutaikiusi tinkamą momentą vieną iš salėje esančių mokinių Kristina Bareikienė pasikvietė ant scenos. Žiūrovams tokie pašmaikštavimai labai patinka, aišku, renginiui tai suteikė dar daugiau gyvumo.

Projekte pristatoma autentiška liaudies kūryba, nepakartojamos mūsų kalbos tarmės - aukštaičių, žemaičių, suvalkiečių ir dzūkų. Kiekvienas tarmiškas pasakojimas virto įtraukiančiu vaidinimu, o pasakotojos- personažais.  Gimnazijos aktų salėje ne kartą nuaidėjo juokas, liejosi šypsenos, kadangi šaunios aktorės, puikios folkloro žinovės Janina ir Kristina ir nuotaikingai, ir noriai, ir mandagiai bendravo su auditorija. Tiek mokiniams, tiek mokytojams ši popietė paliko didelį įspūdį, nes laikas buvo praleistas ne tik prasmingai,  bet ir linksmai.

Gimnazijos antrokai gali palyginti šiųmetį pasirodymą su pernykščiu, kuris vadinosi „Iš lietuvių tautosakos lobyno“. Ir ką manot? Jie vėl kupini įspūdžių!

Agnė Grigalevičiūtė 2a klasės mokinė

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas