Ruduo jau įsibėgėja, vis dažniau matome už lango krentančius medžių lapus, o saulė jau nebe taip lepina savo spinduliais, kaip prieš keletą savaičių. Tačiau būrelis Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinių vis dar gyvena vasaros įspūdžiais, kuomet birželio mėnesį  jie turėjo puikią galimybę sudalyvauti „muzikinėse dirbtuvėse“, kartu su penkiasdešimties amerikiečių trupe pasivadinusia „The Young Americans“ bei penkiais šimtais mokinių, projekto dalyvių.

The Young Americans (TYA) - tai ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas, pasitelkiant muziką, suteikti jauniems žmonėms pasitikėjimo savimi, lavinti komandinio darbo įgūdžius  bei pasidalinti dainavimo, šokio ir aktorystės gebėjimais, kuriuos vėliau dalyviai pademonstruoja finaliniame šou. Visa  The Young Americans komanda yra susiskirsčiusi į keletą grupių, kurios atskirai kiekviename žemyne rengia turus po įvairių šalių mokyklas. Kaip smagu, jog TYA neaplenkė ir tokios mažos šalies kaip Lietuva, sukviesdami Sūduvos krašto vaikus ir jaunimą į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją.

Gavę pakvietimą, birželio 7d. būrys mūsų gimnazijos gimnazistų, kartu su teatro mokytoja Odeta Pučinskiene ledosi į linksmybių ir muzikos pilną kelionę. Milžiniškame Lukšių gimnazijos stadione mus pasitiko daugybė žmonių ir plačiomis šypsenomis švytintys amerikiečiai. Jau pirmosiomis minutėmis supratome, kad šilumos ir geros nuotaikos čia netruks.

Dvi dienas mes buvom įsukti į įvairiausias kūrybines, menines veiklas, iš kurių atvykdami dar nežinojome ko tikėtis. Vėliau patyrėme, jog žaidimo forma vykstančios repeticijos pranoko net pačius įnoringiausius mūsų lūkesčius. Džiugu, kad amerikiečiai tarp daugybės dalyvių pastebėjo ir mūsų mokinių talentus. Net šešiems mūsų grupės nariams buvo patikėta kurti pagrindinius vaidmenis finaliniame šou.

Paskutiniąją, trečiąją dieną visi dalyviai,  pasipuošę melsvais TYA marškinėliais, rinkosi Šakių jaunimo centre, kur mūsų laukė generalinė repeticija, o po jos - ilgai lauktasis ŠOU. Suintriguoti mūsų pasakojimų ir atvykę reginio pažiūrėti tėveliai, draugai, artimieji, lyg susitarę kartojo, jog šou tiesiog nuostabus! Sunku patikėti, kaip tokia masė žmonių jį galėjo surengti vos per tris dienas. Tačiau svarbiausia, jog projekto metu susiklostė nepaprastai šilti ir draugiški santykiai tarp TYA narių bei projekto dalyvių. Džiaugsmo ašaros, paskutinės nuotraukos, apsikabinimai... Niekas nenorėjo skirtis su Jaunaisiais amerikiečiais ir viskuo, ką drauge su jais patyrėme. Tačiau, kaip sakoma „viskas turi pabaigą“...  Užvėrus Šakių jaunimo centro duris ir palydėjus TYA Vokietijos link, kad ir nenoromis, teko grįžti namo.

Dabar, žiūrint filmuotą medžiagą, vieni su ašaromis akyse, kiti su šypsena veide, kalbame, kiek patirties ir įspūdžių pasisėmėme iš tų trijų dienų:  patobulėjo anglų kalbos žinios, įgijome kur kas daugiau pasitikėjimo savimi, supratome, kas svarbiausia dirbant komandoje bei pralavinome sceninius įgūdžius. Visi mes turėjome puikią vasaros pradžią, kurią neabejoju, jog kiekvienas norėtume pakartoti kitais metais, o tuomet ir vėl su visais pasidalinti neiždildomais įspūdžiais.

 

Gabija Stašinskaitė.
Kazio Griniaus gimnazijos 3 klasės mokinė

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas