Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje pradedamas įgyvendinti tarptautinis Erazmus + projektas „Turistų traukos objektai mūsų regione“, kuriame dalyvauja keturios ES šalys: Čekija, Slovakija, Italija, Lietuva. Projektas bus vykdomas 2017 - 2019 m. Finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Skaityti plačiau

Gimnazijos mokiniai turėjo naują ir išskirtinę galimybę plačiau susipažinti su tradiciniu sūduvių verslu – cukraus gamyba, bei apsilankyti seniausiame Lietuvoje Marijampolės cukraus fabrike.

Pažintinė ekskursija „Runkelio kelionė“- kurios metu susipažino su baltojo cukraus, gaminamo iš cukrinių runkelių arba cukranendrių gamyba, pamatė, kaip ne itin išvaizdus augalas – cukrinis runkelis, virsta akinamai baltu, saldžiu kristalu. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti žaliavų ir gamybos laboratorijose, istoriniuose cukraus fabriko pastatuose, iš arti pamatyti visą cukraus gamybos procesą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena – minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. 1996 m. šią dieną minėti pasiūlė ir Jungtinių tautų organizacija, skatindama atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į skirtingų nuomonių ar tautybių žmonių, bet ir į sergančių ar turinčių problemų (dėl alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau penkioliktus metus, todėl kasmet paminėjimui pasiūlomas vis kitoks simbolis.

Skaityti plačiau

Prabėgus dviem savaitėms po išvykos į Kazlų Rūdos vandens valymo stotį, apsilankėme E.Majaus karšykloje - verpykloje (Skriaudžiuose). Čia susipažinome su šiuo alternatyviu verslu, stebėjome avių vilnos kelionę iki puošnių siūlų, grožėjomės pačiomis staklėmis, klausėmės įdomios šeimininko šnekos. Vėliau vykome į Birštoną, kur muziejuje mūsų laukė edukacinė programa apie mineralinį vandenį - šio miesto pasididžiavimo nuo 19a.

Skaityti plačiau

Vėjuotą spalio 25-os dienos rytą projekto „100 žingsnių praeitin“ dalyviai vyko į Vilnių. Važiavome dideliu autobusu, kur kiekvienam keliautojui teko net po dvi vietas.

Stabtelėję Vilniaus pakraštyje ir išgėrę rytinės kavos, nuvykome tiesiai į Vyriausybės kanceliariją. Praėję labai griežtai kontroliuojamą apsaugos postą, patekome į vidų. Mus pasitiko jaunas ir energingas ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Butvydas. Jis aprodė Vyriausybės pastatą, Ministrų posėdžių salę, Žaliąją salę, kurioje vyksta susitikimai su užsienio atstovais, Spaudos konferencijų vietą, koncertų salę, kino teatrą, kuriame tarybiniais laikais buvo cenzūruojami kino filmai.

Skaityti plačiau

Ankstų šeštadienio rytą projekto „Atrask save“ dalyviai pradėjo savo pirmąją kelionę į Trakus. Nors oras ir nedžiugino, tačiau  šypsenos nedingo iš mūsų veidų.

Mokykliniu autobusu pasiekėme Alsakėlių kaimą (Trakų raj.), kuriame įsikūręs didžiulis alpakų ūkis. Jame gyvena net 28 alpakos! Šis ūkis - veislynas yra pirmasis Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Ar susimąstėte kada ir kur dingsta buityje, pramonėje, žemės ūkyje užteršti ir panaudoti nuotekų vandenys? Kaip jie ,,atsinaujina‘‘ , kokiais būdais  surenkami ir išvalomi?

  Kazio Griniaus gimnazijos gabių mokinių projekto ,,Lietuvos lobynai‘‘, vadovaujamo  mokytojų Dalės Petraitienės ir Laimos Pečiulienės 1-2 klasių dalyviai spalio 17-18 dieną turėjo galimybę tai patirti ir pamatyti savo akimis. Išvykos metu sužinojom, kad per dieną į šią įmonę patenka nuo 1000 iki 1300m3 nuotekų vandens, kad nuotekoms yra naudojami trys vandens valymo etapai-mechaninis valymas, biologinis valymas ir  nusodinimas.

Skaityti plačiau

Spalio 11 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje atidaryta netradicinė sveikatinimo erdvė „Pojūčių terapijos takas“. Takas įrengtas remiantis19 a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija, kuri remiasi 5 elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.

Skaityti plačiau

Spalio 11 dieną Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos atvirų durų dienos programoje.

Mokykloje mus pasitiko kariai, kurie papasakojo apie mokymąsi šioje mokykloje, vadovų mokymus, kariuomenės skiriamuosius ženklus, darbo užmokestį, bei pademonstravo ką su savimi turi turėti karys, dalyvaudamas pratybose.

Skaityti plačiau

Kad šventė nepraeitų pro šalį, tiesiog reikia išeiti jos pasitikti. Taip nuspręsta ir padaryta Mokytojo dienos prieigose. Vienam susapnavus, kitam pagelbėjus, trečiam pritarus, ketvirtam pasirašius ir leidus, teliko žodžių paieškoti, gėlių prisiskinti, galop komandą autobusėlin susisodinus po miestelį pasivažinėti. Tiesa, dar derėjo žinoti, kur sustoti ir pas ką nueiti. Bet kokia čia bėda, kai, pasak vairuotojo, visi Kazluos vietiniai. Taigi taip nuo vienų vartelių prie kitų, nuo medinių durų iki šarvuotų vaikščiojo po miestelį šventė. Džiugino ir jaudino, stebino ir graudino- tiesiog atėjo ir tiek...

Skaityti plačiau

Spalio mėnuo kupinas įvairių prasmingų datų, paminėjimų, švenčių. Spalio 1-oji  diena – „Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena“. Kazlų Rūdos senjorų klubas ir jų vadovė Romutė Vinikienė pakvietė mus, Kazio Griniaus gimnazijos mišraus ansamblio jaunuolius ir vadovę mokytoją Audronę,  dalyvauti jų šventėje. Pradžiuginti jiems širdis gražia, jaunatviška daina.

Skaityti plačiau

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas