Lapkričio 20-24 d. buvo skelbiama  nacionalinė karjeros savaitė. Mūsų gimnazija taip pat dalyvavo šioje akcjoje. Šiais metais  klasių valandėlių metu gimnazistai kartu su auklėtojomis vyko į Kazlų Rūdos įstaigas ir įmones, kur buvo supažindinami su profesijomis darbinėje aplinkoje. Edukacinių išvykų metu mokiniai lankėsi Kazlų Rūdos savivaldybėje,  Kazlų Rūdos Verslo Inkubatoriuje, Kazlų Rūdos ligoninėje, Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, Mocevičiaus firmoje "Ginalas", Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kazlų Rūdos komandos stotyje, Kazlų Rūdos mokomojoje miškų urėdijoje, Axis Industries, AB Kazlų Rūdos padalinyje, Kazlų Rūdos policijos komisariate.

Skaityti plačiau

Šių metų lapkričio 28 dieną Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos ekologinio projekto "Ekotera"  nariai vyko į pažintines - edukacines ekskursijas VDU Kauno botanikos sodą ir  VŠĮ gyvūnų globos namus "Penkta koja" Kaune.

Kauno botanikos sode mus pasitiko 7 oranžerijos su didžiule augalų įvairove. Išsamūs gidės pasakojimai apie augalų kilmės šalis, augimvietes – mums labai patiko.  Vienoje iš oranžerijos salių įrengta gyvų drugelių kolekcija iš viso pasaulio, kur čia pat gali ištiesti ranką ir ramiai stebėti kaip drugiai nutupia ant jos, kaip jie minta vaisių nektaru, deda kiaušinėlius ar vystosi.

Skaityti plačiau

Gruodžio 5 dieną trečių, ketvirtų klasių gimnazistai, klasės valandėlės metu, rinkosi į aktų salę, kur gimnazistai susitiko su Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldas Pranckevičiumi. Susitikimą organizavo 4c klasės gimnazistė Urtė Agijevičiūtė.

Gimnazistai galėjo pasiklausyti paskaitos apie jauno žmogaus vaidmenį kuriant Lietuvos ir Europos ateitį, taip pat atvirai diskutuoti apie visas šių dienų aktualijas - nuo Donaldo Trumpo iki Brexit ir Katalonijos.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos gimnazistės Agnė Paskevičiūtė 3d, Dovilė Lankaitė 3d, Deimantė Gudelevičiūtė 3d,  Rugilė Varnaitytė 3d, dalyvavo tarptautinėje parodoje – konkurse „Žiemos puokštė“, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje.

Gimnazistės, vadovaujamos dailės ir technologijų mokytojo metodininko Vyto Apučio, konkursui pateikė du koliažinius darbus – kompozicijas.

Skaityti plačiau

Įgyvendinant „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos“ programą ir minint kovos su AIDS dieną, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje lapkričio 28 – 29 d.  vyko prevencinis renginys „Žalingi įpročiai, ŽIV/AIDS“, kuriame dalyvavo 1-2 klasių gimnazistai.

Renginio tikslas - ugdyti pozityvaus gyvenimo nuostatas, atsakomybę už save ir savo artimą.

Skambant Fredžio Merkurio dainai, renginį pradėjo vedantieji Adriana, Tomas, Žygimantas, Vaiva primindami, kas yra AIDS,  kada ir kaip pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena (gruodžio 1-oji), kaip užsikrečiama šia nepagydoma liga, kokios jos pasekmės. Tylos minute renginio dalyviai pagerbė nuo AIDS mirusių atminimą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 28 d. trečių klasių gimnazistai,  klasės valandėlės metu, rinkosi į aktų salę. Čia juos į susitikimą – diskusiją „Kodėl verta skaityti?", pakvietė portalo bernardinai.lt redaktorė Saulena Žiugždaitė ir žurnalistė Rasa Baškienė.

Svečiai kalbėjo ir diskutavo su mokiniais  apie knygą, jos reikšmę, apie skaitymo naudą.

Skaityti plačiau

Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys, nes žinios, geri įgūdžiai ir pavyzdžiai yra reikalingi tam, kad galėtume įvertinti ir išsiugdyti teigiamas nuostatas bei pajusti atsakomybę už savo sveikatą.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje jau septinti metai įgyvendinamas sveikatingumo projektas „Gyvenk sveikai“, kurio tikslas stiprinti bendruomenės narių sveikatą, ugdyti pozityvias vertybines nuostatas, socialines, asmenines kompetencijas. Bendruomenės nariams organizuojamos įvairios sveikatinimo veiklos: sportinės (aktyvus laisvalaikis), švietėjiškos ir kt.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje pradedamas įgyvendinti tarptautinis Erazmus + projektas „Turistų traukos objektai mūsų regione“, kuriame dalyvauja keturios ES šalys: Čekija, Slovakija, Italija, Lietuva. Projektas bus vykdomas 2017 - 2019 m. Finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Skaityti plačiau

Gimnazijos mokiniai turėjo naują ir išskirtinę galimybę plačiau susipažinti su tradiciniu sūduvių verslu – cukraus gamyba, bei apsilankyti seniausiame Lietuvoje Marijampolės cukraus fabrike.

Pažintinė ekskursija „Runkelio kelionė“- kurios metu susipažino su baltojo cukraus, gaminamo iš cukrinių runkelių arba cukranendrių gamyba, pamatė, kaip ne itin išvaizdus augalas – cukrinis runkelis, virsta akinamai baltu, saldžiu kristalu. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti žaliavų ir gamybos laboratorijose, istoriniuose cukraus fabriko pastatuose, iš arti pamatyti visą cukraus gamybos procesą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena – minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. 1996 m. šią dieną minėti pasiūlė ir Jungtinių tautų organizacija, skatindama atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į skirtingų nuomonių ar tautybių žmonių, bet ir į sergančių ar turinčių problemų (dėl alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau penkioliktus metus, todėl kasmet paminėjimui pasiūlomas vis kitoks simbolis.

Skaityti plačiau

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas