Lapkričio 23 dieną, mes, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos“ dalyviai - mokiniai ir chemijos mokytoja metodininkė Laima Pečiulienė, vėl išvažiavome į Kauno VII fortą, kur toliau gilinome chemijos žinias, atlikdami eksperimentus.

Ten, chemijos laboratorijose, mes sužinojome kaip atlikti įvairius bandymus: kaip iš skysčių pasigaminti auksą, kaip pasidaryti šoklųjį kamuoliuką, netikrą kraują ir cheminį ,,melo detektorių“. Netgi matėme savaiminio degimo reakciją, kurią katalizavo ... vanduo !!!

Skaityti plačiau

2018-ieji Lietuvai ypatingai svarbūs metai. Lietuvos 100-mečio Metai.

Šalia šios išskirtinai svarbios datos minime ir kitus, ne mažiau svarbius įvykius. Vienas iš jų 100 metų Lietuvos kariuomenei. Lapkričio 23  Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai ir paminėjo šią dieną.

Istorijos mokytojos šiai išskirtinei datai paminėti suorganizavo viktoriną

 „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos” nariai lapkričio mėnesio 24 dieną lydimi geografijos mokytojos Dalios Valės Petraitienės aplankėme Lietuvos akmenų sostinę Mosėdį. Ten pabuvojome respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje, kur vyko edukacinis užsiėmimas “Aš akmenukas, aš noriu kalbėti”. Po to važiavome per Žemaitijos kaimelius į Puokės kaimą, kur slepiasi didžiausias Lietuvos riedulys Barstytis. Oro sąlygos nelepino, bet istorijos apie Žemės akmenis leido užsimiršti ir vaikščioti po akmenų parką bei užsiropšti ant šlapio milžino Barstyčio.

Skaityti plačiau

Įgyvendinant sveikatingumo projektą „Gyvenk sveikai 8“ beiAlkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programą, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje lapkričio 13d. buvo organizuotos prevencinės paskaitos gimnazijos mokiniams, jų tėvams, mokytojams.

Paskaitas vedė gydytoja toksikologė Gabija Mikulevičienė.

Skaityti plačiau

Lapkričio 16-oji per pasaulį nuvilnijo kaip Tarptautinė Tolerancijos dieną. Šių metų simbolis - Tolerancijos raktas. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje šią datą ir jos svarbą žmonijos raidai įprasmino ir analizavo gimnazistai istorijos pamokose. Pamokų metu mokytoja su mokiniais aptarė XX a. Lietuvos istorijos faktus taip pat kalbėjo apie tolerancijos reikšmę šių dienų perspektyvoje. Diskusijų metu mokiniai formulavo išvadas, apibendrinimus, ir juos įprasmino užrašydami ant simbolinio raktelio. Visų klasių simbolinius raktelius apjungė gimnazijos raktas, kuris eksponuojamas gimnazijos vestibiulyje. Kiekvienas bendruomenės narys turi galimybę plačiau pažvelgti ir susipažinti su Tolerancijos svarba žmogui, valstybei.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos socializacijos projekto ,,Atrask save 2“ mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“ bendruomenės "Virbalio vartai" Senųjų amatų centre. Edukacijos metu gimnazistai praėjo visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo. Spėjo kuriam javų pėdui priklauso grūdai supilti maišeliuose. Susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais. Išgirdo daug patarlių, mįslių, prietarų susijusių su duona. Sužinojo kokia duona kepama kitose šalyse.

Skaityti plačiau

Džiugi žinia Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijai – Alvaidas  Laucis, 4c klasės mokinys – respublikinio tapybos darbų konkurso „Rudens natiurmortas 2018“ nugalėtojas!

Respublikinį 5-12 klasių mokinių  tapybos konkursą „Rudens natiurmortas 2018“ organizavo Vilniaus dailės akademija  ir Kauno rajono švietimo centras. Jame dalyvavo 91 mokinys iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Alvaidas atstovavo 11-12 klasių mokinių grupei, kurioje buvo 26 atstovai.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos” nariai spalio 10 dieną lydimi geografijos mokytojos Dalios Valės Petraitienės vykome į Kauną, kur dalyvavome dviejose edukacinėse programose: “Žemės atmintis” Raudonvario Dvaro menų inkubatoriuje ir “Du safyrai”privačiame gemologijos muziejuje . Mums šioje kelionėje labiausiai patiko sužinoti apie randamą visoje Žemėje gintarą ir jo savybes, patiems pasidaryti apyrankę iš gintaro.Taip pat buvo įdomu sužinoti apie visus brangakmenius, jų kainą ir, kad žmonės renkasi brangakmenius pagal savo zodiaką. Štai, kokie mokinių įspūdžiai po ekskursijos:

Skaityti plačiau

Po spalvingos vasaros, prasidėjus naujiems mokslo metams, projekto „Erasmus+‘‘ dalyviams naujų darbų ir patirčių ilgai laukti neteko. Spalio 14–ąją išsiruošėme į trečiąją kelionę svetur. Tai – Slovakija, garsėjanti savo didingais Tatrais. Kaip ir kaskart į kelionę išsiruošė šeši mokinai ir dvi juos lydinčios mokytojos. Prieš akis laukė visa savaitė naujų įspūdžių, pažinčių. Tiesa, vykstantieji ne pirmą kartą laukė nesulaukė, kada galės susitikti ir tvirtai apkabinti jau esamus draugus, su kuriais rodės visai neseniai atsisveikino.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje lapkričio 9 d. lankėsi sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Artūras Sujeta.

Paskaitoje „Šiuolaikinės sveikatinimo strategijos – moksleivis 2018“, lektorius kalbėjo apie sveikus maisto produktus, taisyklingą sveikų  produktų derinimą, apie fizinio aktyvumo svarbą ir teisingus sveikos gyvensenos įpročius kiekvieno žmogaus gyvenime.

Užsiėmime dalyvavo 2, 3 klasių gimnazistai.

Skaityti plačiau

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas