Įgyvendinant „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos“ programą ir minint kovos su AIDS dieną, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje lapkričio 28 – 29 d.  vyko prevencinis renginys „Žalingi įpročiai, ŽIV/AIDS“, kuriame dalyvavo 1-2 klasių gimnazistai.

Renginio tikslas - ugdyti pozityvaus gyvenimo nuostatas, atsakomybę už save ir savo artimą.

Skambant Fredžio Merkurio dainai, renginį pradėjo vedantieji Adriana, Tomas, Žygimantas, Vaiva primindami, kas yra AIDS,  kada ir kaip pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena (gruodžio 1-oji), kaip užsikrečiama šia nepagydoma liga, kokios jos pasekmės. Tylos minute renginio dalyviai pagerbė nuo AIDS mirusių atminimą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 28 d. trečių klasių gimnazistai,  klasės valandėlės metu, rinkosi į aktų salę. Čia juos į susitikimą – diskusiją „Kodėl verta skaityti?", pakvietė portalo bernardinai.lt redaktorė Saulena Žiugždaitė ir žurnalistė Rasa Baškienė.

Svečiai kalbėjo ir diskutavo su mokiniais  apie knygą, jos reikšmę, apie skaitymo naudą.

Skaityti plačiau

Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys, nes žinios, geri įgūdžiai ir pavyzdžiai yra reikalingi tam, kad galėtume įvertinti ir išsiugdyti teigiamas nuostatas bei pajusti atsakomybę už savo sveikatą.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje jau septinti metai įgyvendinamas sveikatingumo projektas „Gyvenk sveikai“, kurio tikslas stiprinti bendruomenės narių sveikatą, ugdyti pozityvias vertybines nuostatas, socialines, asmenines kompetencijas. Bendruomenės nariams organizuojamos įvairios sveikatinimo veiklos: sportinės (aktyvus laisvalaikis), švietėjiškos ir kt.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje pradedamas įgyvendinti tarptautinis Erazmus + projektas „Turistų traukos objektai mūsų regione“, kuriame dalyvauja keturios ES šalys: Čekija, Slovakija, Italija, Lietuva. Projektas bus vykdomas 2017 - 2019 m. Finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Skaityti plačiau

Gimnazijos mokiniai turėjo naują ir išskirtinę galimybę plačiau susipažinti su tradiciniu sūduvių verslu – cukraus gamyba, bei apsilankyti seniausiame Lietuvoje Marijampolės cukraus fabrike.

Pažintinė ekskursija „Runkelio kelionė“- kurios metu susipažino su baltojo cukraus, gaminamo iš cukrinių runkelių arba cukranendrių gamyba, pamatė, kaip ne itin išvaizdus augalas – cukrinis runkelis, virsta akinamai baltu, saldžiu kristalu. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti žaliavų ir gamybos laboratorijose, istoriniuose cukraus fabriko pastatuose, iš arti pamatyti visą cukraus gamybos procesą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena – minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. 1996 m. šią dieną minėti pasiūlė ir Jungtinių tautų organizacija, skatindama atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į skirtingų nuomonių ar tautybių žmonių, bet ir į sergančių ar turinčių problemų (dėl alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau penkioliktus metus, todėl kasmet paminėjimui pasiūlomas vis kitoks simbolis.

Skaityti plačiau

Prabėgus dviem savaitėms po išvykos į Kazlų Rūdos vandens valymo stotį, apsilankėme E.Majaus karšykloje - verpykloje (Skriaudžiuose). Čia susipažinome su šiuo alternatyviu verslu, stebėjome avių vilnos kelionę iki puošnių siūlų, grožėjomės pačiomis staklėmis, klausėmės įdomios šeimininko šnekos. Vėliau vykome į Birštoną, kur muziejuje mūsų laukė edukacinė programa apie mineralinį vandenį - šio miesto pasididžiavimo nuo 19a.

Skaityti plačiau

Vėjuotą spalio 25-os dienos rytą projekto „100 žingsnių praeitin“ dalyviai vyko į Vilnių. Važiavome dideliu autobusu, kur kiekvienam keliautojui teko net po dvi vietas.

Stabtelėję Vilniaus pakraštyje ir išgėrę rytinės kavos, nuvykome tiesiai į Vyriausybės kanceliariją. Praėję labai griežtai kontroliuojamą apsaugos postą, patekome į vidų. Mus pasitiko jaunas ir energingas ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Butvydas. Jis aprodė Vyriausybės pastatą, Ministrų posėdžių salę, Žaliąją salę, kurioje vyksta susitikimai su užsienio atstovais, Spaudos konferencijų vietą, koncertų salę, kino teatrą, kuriame tarybiniais laikais buvo cenzūruojami kino filmai.

Skaityti plačiau

Ankstų šeštadienio rytą projekto „Atrask save“ dalyviai pradėjo savo pirmąją kelionę į Trakus. Nors oras ir nedžiugino, tačiau  šypsenos nedingo iš mūsų veidų.

Mokykliniu autobusu pasiekėme Alsakėlių kaimą (Trakų raj.), kuriame įsikūręs didžiulis alpakų ūkis. Jame gyvena net 28 alpakos! Šis ūkis - veislynas yra pirmasis Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Ar susimąstėte kada ir kur dingsta buityje, pramonėje, žemės ūkyje užteršti ir panaudoti nuotekų vandenys? Kaip jie ,,atsinaujina‘‘ , kokiais būdais  surenkami ir išvalomi?

  Kazio Griniaus gimnazijos gabių mokinių projekto ,,Lietuvos lobynai‘‘, vadovaujamo  mokytojų Dalės Petraitienės ir Laimos Pečiulienės 1-2 klasių dalyviai spalio 17-18 dieną turėjo galimybę tai patirti ir pamatyti savo akimis. Išvykos metu sužinojom, kad per dieną į šią įmonę patenka nuo 1000 iki 1300m3 nuotekų vandens, kad nuotekoms yra naudojami trys vandens valymo etapai-mechaninis valymas, biologinis valymas ir  nusodinimas.

Skaityti plačiau

Spalio 11 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje atidaryta netradicinė sveikatinimo erdvė „Pojūčių terapijos takas“. Takas įrengtas remiantis19 a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija, kuri remiasi 5 elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.

Skaityti plačiau

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas