2018 m. gruodžio 14 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos aktų salėje vyko regioninė istorinė konferencija „Lietuvos šimtmečio kelias“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui ir Prezidento Kazio Griniaus 152-sioms gimimo metinėms paminėti.

Konferencijos iniciatoriai ir organizatoriai – Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija.

Konferencijoje dalyvavo  Marijampolės regiono gimnazijų:

Lukšių Vinco Grybo, Marijampolės Rygiškių Jono, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ , Plutiškių, Kybartų Kristijono Donelaičio, Šakių „Žiburio“ Gražiškių, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Skaityti plačiau

Š.m. gruodžio 18 dieną Kazlų Rūdos Kazio Griniaus draugovės skautai keliavo į Lenkiją, į Šypliškių miestelį, Slobudkos pagrindinę mokyklą, kurioje iš Lenkijos Skautų Sąjungos Suvalkų harcerių perėmė Betliejaus ugnį.

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo dar 1986 m. Austrijoje vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“. Jau daugiau nei 30 metų artėjant Šv. Kalėdoms ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje, Kristaus gimimo grotoje uždega žvakę, pargabena ją į Austriją, o iš ten ugnis pasklinda po beveik visą Europą, Amerikos ir Australijos žemynus. Šių metų ugnies nešėju išrinktas Niklasas Lehneris, kuris lapkričio 28 d. įžiebė ugnį nuo žibinto Betliejuje.

Skaityti plačiau

Erasmus+ projektas “Turistų traukos objektai mūsų regione”, kuriame dalyvauja ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija jau spėjo įpusėti. Per šį laiką nuveikta išties labai daug: aplankytos trys šalys - Italija, Čekija, Slovakija, gimtojoj šaly aplankyti net 12 objektų, įvyko daug vaizdo konferencijų su kitais projekto dalyviais ir, žinoma, prikauptas didžiulis įspūdžių ir naujų patirčių bagažas.

Skaityti plačiau

Lapkričio 19-24 dienomis Lietuvoje vyko nacionalinė karjeros savaitė, kuri buvo pavadinta Lietuvos 100-mečio nacionaline karjeros savaite, kurios renginiuose dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Jos metu šalyje vyko daugybė renginių, susitikimų su profesionalais, ekskursijos į įmones, e-pamokos. Šį projektą organizavo iniciatyva „būsiu_“.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje visas lapkričio mėnuo buvo skirtas karjerai. Šiuo laikotarpiu buvo organizuojami renginiai, susitikimai gimnazijoje, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijose.

Skaityti plačiau

Šių metų lapkričio 29 dieną, Kazio Griniaus gimnazijos 1-ųjų ir 2-ųjų klasių mokiniai dalyvavo pasaulinės AIDS dienos paminėjime.
Visą renginį vedė 2a klasės mokinė Vaiva Naudžiūnaitė. Iš pradžių mokiniai žiūrėjo trumpą vaizdo įrašą apie ŽIV ir AIDS. Po jo 3 mokiniai – Ugnė Vilčinskaitė, Paulius Turauskas, Eglė Stankevičiūtė pristatė savo skaidres apie narkotikus, alkoholį, rūkymą ir jų sukeliamą žalą mūsų organizmui.

Skaityti plačiau

Lapkričio 23 dieną, mes, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos“ dalyviai - mokiniai ir chemijos mokytoja metodininkė Laima Pečiulienė, vėl išvažiavome į Kauno VII fortą, kur toliau gilinome chemijos žinias, atlikdami eksperimentus.

Ten, chemijos laboratorijose, mes sužinojome kaip atlikti įvairius bandymus: kaip iš skysčių pasigaminti auksą, kaip pasidaryti šoklųjį kamuoliuką, netikrą kraują ir cheminį ,,melo detektorių“. Netgi matėme savaiminio degimo reakciją, kurią katalizavo ... vanduo !!!

Skaityti plačiau

2018-ieji Lietuvai ypatingai svarbūs metai. Lietuvos 100-mečio Metai.

Šalia šios išskirtinai svarbios datos minime ir kitus, ne mažiau svarbius įvykius. Vienas iš jų 100 metų Lietuvos kariuomenei. Lapkričio 23  Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai ir paminėjo šią dieną.

Istorijos mokytojos šiai išskirtinei datai paminėti suorganizavo viktoriną

 „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto „Nuo teorijos iki praktikos” nariai lapkričio mėnesio 24 dieną lydimi geografijos mokytojos Dalios Valės Petraitienės aplankėme Lietuvos akmenų sostinę Mosėdį. Ten pabuvojome respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje, kur vyko edukacinis užsiėmimas “Aš akmenukas, aš noriu kalbėti”. Po to važiavome per Žemaitijos kaimelius į Puokės kaimą, kur slepiasi didžiausias Lietuvos riedulys Barstytis. Oro sąlygos nelepino, bet istorijos apie Žemės akmenis leido užsimiršti ir vaikščioti po akmenų parką bei užsiropšti ant šlapio milžino Barstyčio.

Skaityti plačiau

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas